Чергова фейкова обкладинка вже турецького журналу з карикатурою про на Президента Зеленського – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Чергова фейкова обкладинка вже турецького журналу з карикатурою про на Президента Зеленського

Підробка обкладинок західних видань кремлівська пропагандистська машина поставила на потік від початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Днями на прокремлівських ресурсах у соціальних мережах поширився черговий вкид, відповідно до якого у турецькому сатиричному журналі «LeMan» нібито опубліковано карикатуру на президента України Володимира Зеленського. І звичайно но ж – на обкладинці. Чому це фейк – далі у матеріалі.

 

Пропагандисти у дописів на підтвердження цього існування такої обкладинки наводиться її скрін – обкладинка журналу містить карикатуру, яка висміює прагнення України вступити до НАТО, яке поки що відкладене союзниками. На «малюнку» – президент України Володимир Зеленський. Він прив’язаний до стовпа, а під ногами палає вогнище із військової технікою (ймовірно натяк на західну). Зеленський нібито вигукує фразу: «Як чудово, що нас скоро приймуть до НАТО…»

Фейкороби подбали про елементи «правдивості» – розмістили на своєму варіанті обкладинки штрих-код та номер журналу. Але саме за номер підробка і викривається.

На представленій пропагандистками «обкладинці» написано номер – 1633. У той же час на офіційній сторінці журналу в Твіттері опубліковано обкладинку справжнього номера 1633 – і там немає жодної карикатури на Зеленського. Реальна обкладинка присвячена зовсім іншій темі.

Нагадаємо, що днями ми вже писали про схожий вкид на тему Саміту НАТО у Вільнюсі. Тоді телеграм-сміттярки поширили фейкову обкладинку німецького ділового видання Handelsblatt, де зображений президент України Володимир Зеленський, який намагається дотягнутися руками до дверей з логотипом НАТО, але в нього не виходить. http://surl.li/jexjt

Ще раніше фейкороби вже підробляли обкладинку німецької газети Handelsblatt. Тоді пропаганда зобразила знищений український танк з підписом: «Це не контрнаступ – це кривавий краш-тест», таким чином дискредитуючи та висміюючи контрнаступальні дії України. http://surl.li/jccbx

 

Матеріал підготолвено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja