Чергова фейкове відео пропаганди про нібито британського добровольця, який пошкодував, що прийшов на війну – Без Брехні
Фактчек

Чергова фейкове відео пропаганди про нібито британського добровольця, який пошкодував, що прийшов на війну

Росія вкладає шалені гроші в дезінформацію. Для цього вона навіть наймає акторів. В одній з телеграм-сміттярок ворог знову поширює фейки-постановки. Одна з останніх — про нібито британця-добровольця, який пошкодував, що приїхав в Україну воювати проти росіян. Дискредитація ЗСУ — це вже цілий серіал. Який вражає тим, наскільки він неякісний. Далі у матеріалі про деталі нового відео-фейку.

 

Чергове коротке відео демонструє нібито переляканого британського «добровольця», який осягнув, який жах чекає його на війні проти росії і як він про все пошкодував. Під вибухи солдат ховається в лісі та весь час повторю «Фак», а потім дістає лопату і починає копати. Відео коротке, секунд на 30.

Власне, навіть просто через цей геніальний сюжет не до кінця ясно, чи дійсно «британець» про щось шкодує». Але удамо, що ми погодились з режисерським наміром.

Тепер звернемо увагу на реальні деталі, які вказують на фейк.

Чистота одягу. Форма «солдата» виглядає так, ніби вона тільки що з воєнторга. Вона чиста, неношена, новенька. Таке відчуття, що її одягли от тільки тільки. Напевно, так воно і є. От тільки з бойовими діями, навіть якщо солдат там якісь лічені дні, це немає нічого спільного. 

Цілісність лісу. У нас є декілька регіонів, де лінія фронту пролягає через соснові ліси. Наприклад, це так званий Кремінний або Серебрянський ліс, де вже давно точаться важкі бої. Як писали журналісти «Радіо Свобода», сосни там вирубує буквально вогнем: http://surl.li/rbals 

Ми не можемо знати, який саме ліс на відео, але він виглядає напрочуд непошкодженим та чистим як для зони бойових дій. 

Дивні аксесуари “бійця”. Практично в кожного з нас є рідні чи друзі, які воюють. Багато військових носить стрічку в кольорах прапора на руці у вигляді браслета. Але навряд зав’язують її бантиком біля рації. 

Сумнівна погода. Останні дні доволі тепло, але на багатьох напрямках в лютому сніги, дощі та багно. Тут, під час кадру, де актор копає окоп, видно, що земля суха, так ніби відлиги і не було. Хоча зараз вона і є.

Форма не відповідає сезону. Подивіться як одягнені наші бійці, які перебувають в лютому на різних напрямках. Навіть, якщо це відносно теплий лютий. Просто загугліть офіційні сторінки різних бригад, а ще краще — інтернаціонального легіону.

Нагадаємо, що це далеко не перше відеопостановка. Також і не останнє.

Днями російський телеграм-сміттярки поширили коротке відео де нібито військовослужбовці начебто Збройних сил України розстрілюють своїх же за те, що ті відмовилися виконувати наказ. Проте це фейк. І черговий відео фальсифікат пропагандистів – такий самий недолугий, прямолінійний, з тими ж помилками, як і з півтора десятка попередніх, які ми викрили раніше у своїх публікаціях: http://surl.li/rbbjf 

До цього був огидний фейк про нібито мобілізованого з синдромом Дауна, якого цькують солдати ЗСУ. Це також був фейк і це довелось довести, бо в різних дезінформаційних відео використовувався один і той самий голос: http://surl.li/rbblc 

ВИСНОВОК

Ціла низка деталей та суперечностей вказує на те, що відео – фальсифікація. Мета цієї фальсифікації дискредитувати ЗСУ, посіяти зневіру в суспільстві та зірвати процес мобілізації.  Не ведіться, подавайте скарги, довіряйте офіційним джерелам інформації. 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja