Чергова провальна МАНІПУЛЯЦІЯ роспропаганди на «підтвердження» взяття Бахмута   – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Чергова провальна МАНІПУЛЯЦІЯ роспропаганди на «підтвердження» взяття Бахмута  

Російські пропагандисти вчергове намагаються довести, що вагнерівці контролюють Бахмут – і знов провалюють завдання. Російський воєнкор опублікував фото, яким тільки підтвердив: у місті продовжуються затяті бої, і до повного контролю над ним росіянам далеко.

Топ-пропагандист влад соловйов перепостив на свій телеграм-канал фото від воєнкора WarGonzo (http://surl.li/gedqq). На ньому «боєць» ЧВК «Вагнер» позує на тлі уламків і пошкоджених будівель. Автор стверджує, що фото є неспростовним підтвердженням того, що вагнерівці перебувають біля Центрального ринку Бахмута.

Натяк прозорий: бойовики нібито контролюють центр міста. Але чи так це?

 

Ми знайшли на мапі локацію, яку видно на фото. Це і справді місце біля Бахмутського центрального ринку, з боку вулиці Торгової. От тільки одна біда: навіть до Бахмутської міської ради, біля якої євген пригожин минулої неділі втикав свій прапорець, від ринку ще залишається не менше 400 метрів. На шляху розташовано декілька будівель, які можуть слугувати точками опору росіянам.

Таким чином, фото підтверджує, що вагнерівці змогли перебратися через річку Бахмутовку, на іншому березі якої закріпилися раніше. Просування, підтверджене фотофактом, складає близько 100 метрів. До міськради – в 4 рази більше. А в умовах, коло просування «вперед» рахується навіть не десятками метрів, а метрами – це дуже велика відстань.

І хоча фото не спростовує можливості, що міськрада захоплена, але ж аж ніяк і не підтверджує її. Тим більше не підтверджує воно того, що вагнерівці повністю або хоча б частково захопили б центр Бахмуту.

Текст від автора ще менш оптимістичний: він пише про затятий спротив і бої за кожну будівлю і кожний двір, яких до міськради залишився ще не один. Крім того, він підтверджує, що Сили оборони України не відступають, максимум – відходять на черговий організований опорний рубіж на заході міста.

Таким чином, WarGonzo і соловйов підтверджують абсурдність недільної заяви пригожина про «юридичне взяття» Бахмута (http://surl.li/geelk). Єдине, що у ній відповідає дійсності – це правильна назва українського міста, яке інші пропагандисти затято називають Артьомовськом…

ВИСНОВКИ:

  • Російські пропагандисти знову не скоординували свої заяви і так і не погодилися, чи «взяли» вони Бахмут навіть у своїх фантазіях.
  • Воєнкор WarGonzo намагався підтвердити, що вагнерівці перебувають у центрі Бахмуту, але не зміг: від локації на фото до центру ще 400 метрів і декілька будівель, за кожну з яких, за його ж словами, йдуть бої.
  • Пропагандисти довели, що заява про «юридичне взяття» Бахмуту не має жодного сенсу, оскільки у місті продовжуються бої, а ЧВК «вагнер» не контролює навіть його центр.

 

Матеріал підготовлено проектом “Запорізький центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja