Чергові ФЕЙКИ бункерного диктатора «про окупацію України Польщею» – Без Брехні
Фактчек

Чергові ФЕЙКИ бункерного диктатора «про окупацію України Польщею»

Коли видання Politico вважає тебе невдахою року, так хочеться, що ще хтось робив ту саму дичину, що й ти. Може тому росія так настирно намагається хоча б у своїй уяві переконати всіх і вся, що Польща таки хоче анексувати західні регіони України. Іноді здається, що ще трохи і бункерний диктатор буде дзвонити президенту Польщі Анджею Дуді і попросить його окупувати Львів або хоча б площу Ринок. Але це звичайно іронія. У цих дивних заяв росії є практичні причини. Чому рф послідовно поширює фейки про «напад Польщі» далі у матеріалі.

 

7 грудня кремлівський очільник заявив, що «єдиним справжнім гарантом територіальної цілісності України могла б бути Росія» на тлі «прагнення польських націоналістів забрати західні українські території».

Ось як його цитує кремлівське агенція «Риа-Новости»:

«Націоналістичні елементи в Польщі сплять і бачать, щоб забрати західні території, які Україна отримала завдяки рішенням Сталіна після Другої світової — до цього і вестимуть справу. Єдиним справжнім гарантом територіальної цілісності України в її сьогоднішніх кордонах могла б бути Росія», — заявив невдаха року на зустрічі з членами Ради з розвитку громадянського суспільства та прав людини. http://surl.li/dzhvh

Насправді марення про окупацію України Польщею Кремль транслює давно та методично. Наприклад, про це заявляли ще в травні цього року http://surl.li/coazx

Тоді приводом для цього став приїзд Анджея Дуди в Україну. І пропагандистка Кремля Скабєєва заявила, що «Зеленський віддає в управління Дуді територію України, яка ще залишилася, думаючи, що це його врятує»:

«Насправді українську колонію польська шляхта оформляє законодавчо, офіційно прописуючи статус холопа як і 500 років тому. Нічого принципово нового поляки не вигадали. Всі ці домовленості відкривають для Варшави величезне вікно можливостей. Розв’язують руки для безпосереднього вторгнення на територію сусідньої держави. При тому, що законодавча база уже підготовлена, нічого не буде заважати Польщі прямо відправити свої підрозділи в Україну. А також залишити їх на невизначений час і планово інтегрувати українські землі в складі Польщі», – істерила Скабєєва. http://surl.li/coazx

Річ у тім, що допомога Польщі Україні доволі потужна. А підірвати зв’язки з союзниками – завжди вигідно для ворога. Нагадаємо, що нещодавно в Польщі активізувалась російська кампанія з дезінформації, яка мала на меті підірвати бажання поляків й надалі підтримувати Україну.

Про це у своєму твіттері написав представник офісу координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин. Тільки в Польщі росія транслює інші, дзеркальні меседжі: «українці загрожують польському суспільству».

«Нещодавно інформаційна кампанія, яка має демотивувати поляків допомагати українцям посилилась в Польщі. Меседжі пропаганди сфокусовані на поширені тез, ніби українці загрожують польському суспільству», – написав Станіслав Жарин. http://surl.li/dzhvh

Також згадаймо і фейк про сфальсифіковаий наказ про напад Польщі на Україну. Вкид складався з того, що головне розвідувальне управління України отримало документ, із начебто наказом генерального командувача Збройних сил Польщі генерала Jaroslaw Mika про те, щоб довести до особового складу певних підрозділів інформацію про готовність взяти під контроль стратегічні об’єкти двох областей – Львівської та Волинської. ГУР одразу констатувало, що це фальсифікація. Але фальсифікація зроблена з натяком на ретельність. http://surl.li/cbnaz

А у березні 2022 року польський уряд ініціював на рівні НАТО ідею введення саме польських миротворців на Захід України. Але пропозиція була відхилена. Рашистська пропаганда тоді кричала про наміри Польщі таким чином загарбати західні області.

Наратив мав продовження й у квітні. Темою для пропаганди стали військові навчання НАТО Defender Europe 2022 та Swift Response 2022, які відбуваються на території Польщі та ще восьми країн Альянсу. Тоді рашисти говорили, що під приводом навчань готується окупація Заходу України польськими підрозділами.

Безумовно, що такі заяви і меседжі – це в першу чергу робота на внутрішню аудиторію рф, які підводять підгрунтя під наративи, що «Україна – штучне утворення», «Українці під зовнішнім управлінням». Проте кола пропагандистської брехні розходяться широко, намагаючись охопити аудиторію і в Україні, і у тій же Польщі у конвульсивних намаганнях посіяти розбрат між союзниками. Тож маємо бути пильні.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja