Черговий фейк та маніпуляція про західну зброю з допомоги Україні на «чорних ринках» – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Черговий фейк та маніпуляція про західну зброю з допомоги Україні на «чорних ринках»

На тлі подій в Ізраїлі російські пропагандисти активізували фейки щодо торгівлі зброєю, пов’язуючи такі випадки з Україною. Ми вже викрили декілька таких вкидів. Проте, пропаганда і далі продовжує розкручувати цю тему.

Telegram-сміттярка «Приднестровец» http://surl.li/mcuze з посиланням на пропагандистський ресурс «Херсонский Весник» http://surl.li/mcuzr поширила допис, у якому стверджується, що допомога країн НАТО Україні нібито продовжує «розповзатися по чорному ринку». Це фейк та маніпуляція.

Допис розміщено під відео, в якому є кадри завантаження військових вантажів. З відео не можна сказати, хто, коли та що завантажує, зрозуміло лише те, що це військові. Тобто ілюстрація не відповідає тексту, а спрямована на те, щоб маніпулятивно викликати у глядача відповідний настрій.

Кожне ствердження тексту не має доказів, а лише старий пропагандистський наратив, що міжнародний тероризм використовує зброю НАТО. Привертає увагу декілька тез.

В тексті є ствердження, що понад половини воєнної допомоги не потрапляє до «обычного солдата ВСУ». Це не може бути правдою, оскільки в окупованій частині Херсонщини можливості це порахувати з відкритих джерел немає. Докази не наводяться. 

Також стверджується, що НАТО – це головний спонсор тероризму у світі. Судячи з усього, пропагандисти вирішили використати визначення «країна-спонсор тероризму», але змінити слово країна на абревіатуру НАТО. Це ствердження є нісенітницею.

«Держава-спонсор тероризму» – це «почесний2 статус, який надається виключно США окремим країнам за підтримку актів міжнародного тероризму. Може це зробити лише Державний секретар, який є частиною уряду США і призначається президентом за схвалення Сенату. З 26 січня 2021 року посаду Держсекретаря США обіймає Ентоні Блінкен. http://surl.li/mcvbn 

Автори тексту стверджують, що зброя з допомоги Україні є на «чорних ринках» і її можна придбати в даркнеті. Цю інформацію неможливо перевірити.

Даркнет або «темний інтернет2 (з англ. Darknet) – повністю анонімна, нерегульована і нікому не підконтрольна частина інтернету. Він не доступний для звичайних користувачів. Доступ в нього можна отримати тільки за допомогою спеціальних програм. http://surl.li/mcvbv 

Тобто кадри, які демонструють як доказ того, що зброя НАТО є на «чорних ринках», може змонтувати хто завгодно, тому що пересічний користувач не може знати, як виглядає той чи інший сайт даркнету. Тим більше не можна перевірити, якого походження зброя, яка присутня в відео.

Крім того, і ми це неодноразово фіксували у своїх матеріалах, численні перевірки комісій від західних партнерів щодо використання коштів допомоги та зброї не виявили порушень у цих питання в Україні. А перевірку проводили саме західні фахівці. http://surl.li/meyrk

 

ВИСНОВОК

Таким чином можна стверджувати, що це черговий фейк та маніпуляція загальної пропагандистської ІПСО, яку розвернув «цех» пропаганди кремля після початку війни в Ізраїлі. 

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Інтент»

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja