Черговий фейковий спам пропаганди про «предотвращение ядерной войны и использования ядерного оружия исключительно для обороны» – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Черговий фейковий спам пропаганди про «предотвращение ядерной войны и использования ядерного оружия исключительно для обороны»

У середу, 2 листопада, так званий МЗС рф оприлюднив несподівану заяву, про «предотвращении ядерной войны». Відповідна інформація була опублікована на офіційному сайті відомства. http://surl.li/dohqy

Такий гучний спіч дійсно став несподіваним, бо фактичних і реальних передумов для подібних заяв не існувало. Ніхто з боку країн адекватної частини цивілізованого світу не вдавався ні до ядерних погроз, ні до якихось дійсних кроків по ескалації ядерного конфлікту. Але ж у нас ще нажаль поки є неадеквати з мокшанських боліт!

Чому ця заява черговий фейковий пропагандистський спам і як він побудований виключно на брехливих наративах, якими ерефія виправдовувала свій напад на Україну 24 лютого – далі у матеріалі.

 

Спершу варто в оригіналі зацінити всю глибину гіпертрофованої логіки кремлівської банди. Тож далі повний текст заяви мовою оригіналу:

«Заявление Российской Федерации о предотвращении ядерной войны.

В качестве постоянного члена Совета Безопасности ООН и одной из ядерных держав в соответствии с Договором о нераспространении ядерного оружия Российская Федерация несёт особую ответственность в вопросах укрепления международной безопасности и стратегической стабильности.

При осуществлении политики в области ядерного сдерживания Россия строго и последовательно руководствуется постулатом о недопустимости ядерной войны, в которой не может быть победителей, и которая никогда не должна быть развязана. Российские доктринальные установки в указанной сфере предельно чётко очерчены, они носят сугубо оборонительную направленность и не допускают расширительного толкования. Реагирование с применением ядерного оружия гипотетически допускается Россией исключительно в ответ на агрессию, осуществляемую с применением ОМУ, либо агрессию с использованием обычных вооружений, когда под угрозу поставлено само существование государства.

Россия исходит из неизменной актуальности действующих договорённостей и пониманий в области сокращения и ограничения ядерных вооружений, снижения стратегических рисков и угрозы международных инцидентов и конфликтов, чреватых эскалацией на ядерный уровень. В полной мере подтверждаем приверженность совместному заявлению лидеров пяти государств, обладающих ядерным оружием, о предотвращении ядерной войны и недопущении гонки вооружений от 3 января 2022 г. Твёрдо убеждены, что в нынешней непростой и турбулентной ситуации, ставшей следствием безответственных и беспардонных действий, направленных на подрыв нашей национальной безопасности, первоочередной задачей становится недопущение любого военного столкновения ядерных держав.

Призываем другие страны ядерной «пятёрки» на деле продемонстрировать свою готовность работать над решением этой приоритетной задачи и отказаться от опасных попыток ущемлять жизненно важные интересы друг друга, балансируя на грани прямого вооружённого конфликта и поощряя провокации с ОМУ, что способно привести к катастрофическим последствиям.

Россия продолжает выступать за формирование обновлённой, более устойчивой архитектуры международной безопасности на основе обеспечения предсказуемости и глобальной стратегической стабильности, а также соблюдения принципов равноправия, неделимой безопасности и взаимного учёта коренных интересов сторон». http://surl.li/dohqy

Про що нам тут хотіли розказати божевільні з білокам’яної? Якщо коротко і по суті, без лавровської псевдодипломатичної казуїстики, то все просто – не чіпайте нас, бо жахнемо ядерною зброєю. І крім того, не чіпайте там, де ми вирішили, що то наша ерефія. От вирішили, що на Мадагаскарі – і там не чіпайте, бо це буде рахуватися, як «ущимление».

«Ушимление» ми розберемо пізніше, а почнемо з іншого важливого моменту. Ця заява російського, так званого, мзс – черговий фейковий пропагандистський спам.

Такі хвилі агресивного дезінформаційного спаму почали з’являтися із середини літа, коли справи на фронті для окупантів ставала дедалі гіршою. Можливо однією з перших спроб це було нагнітання, як реальних загроз, а ще більше – інформаційної істерії навколо ЗАЕС.

Далі в нас були фейкові референдуми та оголошення мобілізації з відповідним роздмухуванням пропагандистських наративів. Але в цих подіях був один важливий нюанс – деякі події все ж таки відбувалися.

А от вже суцільний фейковий спам розпочався з поширення погроз підірвати Каховську ГЕС. Далі стався спам шойгу, який в істериці телефонував цілій когорті міністрів оброни країн НАТО розповідаючи жахалку про українську «брудну бомбу». Але «зацікавленість» до цієї теми протрималася в інфорпросторі максимум тиждень – адекватні країни просто покрутили пальцем у біля скроні, дивлячись в бік кремля.

Вже на злеті дези про «брудну бомбу» сумнозвісний постпред рф в ООН товариш небензя проголосив спіч про біологічну зброю і бойових комарів, які буду заражати різними страшними хворобами саме російську солдатню, що вдерлася в Україну. Комарів навчали і виводили американці, а застосовувати їх буде Україна. Була навіть спроба відповідної резолюції «про біологічні лабораторії», та в Радбезі урвався терпець і небензю відправили за російським кораблем – Рада Безпеки ООН переважною більшістю голосів відхилила спробу рф створити комісію для розслідування її необґрунтованих заяв про те, що Україна та Сполучені Штати здійснюють «військово-біологічну» діяльність, яка порушує конвенцію про заборону використання біологічної зброї. http://surl.li/dohru

І тут окупантам «пощастило» – щось беспілотне ледь не втопило половину залишків їхнього черноморського флоту. Кремль почав спамити, що ми, мовляв, виходимо із зернової угоди. Проте, ультиматуму вистачило днів на два – Ердоган «розрулив» ситуацію під незрозумілу гарантії, що начебто незрозумілі безпілотники більше не будуть нищити російські кораблі. Поки що.

Але увагу ж привертати треба. Тож ерефський МЗС і накрапав заяву. Що ми проти наступальної ядерної війни, але за оборонну. Тим більше, що якраз напередодні видання The New York Times заявило, що у міноборони рф недавно обговорювали можливе застосування ядерної зброї у війні проти України. http://surl.li/dohri

Можливо цю інфу журналістами через треті руки злили навмисно, бо офіційний

Вашингтон, незважаючи на такі публікації у медіа, не спостерігає підготовки Росії до можливого застосування ядерної зброї – навіть тактичної. http://surl.li/donmw

Тож для чого протягом останніх трьох тижнів кремль активно спамить дуже гучними вкидами? Як у спавжніх гебістів – цілей декілька, бо за їхніми правилами, якщо у операції тільки одна ціль – це нікчемна операція.

По-перше, в чергове відволікти увагу Світу від відвертого енергетичного геноциду, який росія активізувала від початку жовтня, методично знищуючи українську енергетичну інфраструктуру. Таким спамом кремль намагається змінити інформаційну повістку, відволікти і розмити увагу світової спільноти від реальних подій і реальних загроз. А враховуючи, що бомбардування об’єктів енергетики – це вже вища планка терору, то і дезінформаційні вкиди миють бути відповідного рівня і гатунку, що перебити увагу і перетягнути її на себе.

По-друге, таким спамом кремль втягує західні країни до діалогу з собою. Гучні вкиди, це по суті, наживка. Головне за щось зачепитися, про щось почати говорити. А там вже можна спрямувати вектор розмови у необхідне русло.

В завуальованій формі москва в останні 4-5 тижнів активно рефлексує з приводу того, що завжди була готова «пагаваріть», завжди була за перемовини. Це ж он Київ упирається, а ми відкриті – говоріть з нами. Але біда для кремля в тому, що з ними вже ніхто не хоче говорити. Тим більше з тих позицій і на тих умовах, які вони намагається нав’язувати.

Чому вони хочуть перемовин? Ні, не тому що вони відмовилися від своїх агресивних планів, а через те, що не можуть їх втілити в реальність завдяки спротиву ЗСУ, всього українського народі та допомозі Заходу. Тож хочуть взяти «паузу», хочуть стабілізувати фронт, який перемелює їхні резерви, хочуть передихнути, втягнувши ЄС і США у довгі розмови. А потім коли відчують, що накопичили сили, заявити, що на перемовинах їх знову «ущимляют» – вийти з переговорного процесу і вдатися до чергового акту агресії.

І на останок повертаємося до тих самих «ущимлений», про які так гучно кричала заява МЗС ерефії. Тут все просто – це той наратив, з якого кремль і починав. Наратив жертви. Мовляв, це ж не ми напали на Україну! Це нас Захід спровокував, Ми були вимушені, бо була створена загроза нашій державності. Тож ми вимушені були захищатися – і вдерлися в Україну.

У заяві МЗС все теж саме, ті ж маніпуляції, тільки іншими словами – ми будемо «захищатися» ядерною зброєю. І на тих територіях, які вважаємо «російськими». Тобто на тих українських територіях, які вони фейково приєднали до себе в наслідок захоплення, окупації та клоунських референдумів.

ВИСНОВОК

  • Тому маємо констатувати, що такий спам буде продовжуватися.
  • Його рівень агресивності і неадекватності так само зростатиме.
  • Заяви будуть ще казуїстичнішими і «миролюбивими». І такими елементами будуть прикривати все більш агресивну риторику.
  • Тішить те, що ми про це знаємо, викриваємо такі вкиди. І що в арсеналі агресора залишається все менше тем і простору, якими він може маніпулювати. Коло стискається – в прямому та переносному сенсі.

 

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja