Черговий вкид про «контрнаступ провалився» через фейковий сайт відомого українського видання – Без Брехні
Фактчек

Черговий вкид про «контрнаступ провалився» через фейковий сайт відомого українського видання

Український контрнаступ триває з червня. Він не блискавичний та обережний, що в першу чергу має на меті зберегти основне – життя людей. ЗСУ мають успіхи на фронті, проте ворожа пропаганда продовжує переконувати нас, що контрнаступ «моментально захлинувся».

В намаганнях посіяти зневіру та панічні настрої кремлівські посіпаки  використовують різні методи та способи – наприклад, створюють фейкові сайти великих українських медіа та підписують вигадані матеріали та статті іменами відомих українців.

Так, підробили сайт медіа «Українська правда» та ніби то під авторством відомого журналіста, публіциста та воїна ЗСУ Павла Казаріна видали колонку Союзники скоро кинуть обридлого Зеленського». Далі у матеріалі про те, на яких деталях «спалилася» російська пропаганда.

 

Одна з головних деталей, на яку слід звернути увагу – не відповідність URL-адреса сайту. На URL-адресі фейкового сайт після напису «pravda» додані через дефіс букви «ua». В оригінальній адресі справжнього сайту додаткових літер «ua»,  що можна перевірити простим запитом у пошуковику.

Щодо контексту, то меседжі в статті, які аж ніяк не могли належати людині, яка воює в ЗСУ. Подивіться на деякі з них:

– «Відсутність військових успіхів» (території звільняють щодня).

– «Контрнаступ моментально захлинувся (І цей момент триває вже скоро три місяці).

– «Партнери вважають, що в нас просто немає шансів відвоювати втрачені території»

– «Україна доставляє проблеми всім»…

І це на переконання пропагандистів пише людина, яка воювала в Бахмуті? І достатньо прочитати пару колонок Павла Казаріна, щоб зрозуміти, що це не його стиль, а головне –  не його позиція.

Слід згадати, що ще у квітні цього року Інститут масової інформації вже звертав увагу на те, що в мережі сайт фейковий сайт «Українська правда». За інформацією сервісу перевірки доменів, фейковий сайт із доменом pravda-ua.com зареєстрували лише 12 лютого 2023 року через американську компанію.

Тоді так само пропагандисти використали ім’я журналіста Павла Казаріна, розмістивши колонку під його авторством.

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja