Чому меседжі кремля, що постачання зброї дорівнює участі у конфлікті – примітивна маніпуляція – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Чому меседжі кремля, що постачання зброї дорівнює участі у конфлікті – примітивна маніпуляція

Днями речник президента рф д.пєсков вкотре заявив, що «опосередковано НАТО та США, безумовно, беруть участь в конфлікті [в Україні]… Де-факто вони вже стали непрямою стороною цього конфлікту, накачуючи Україну озброєнням, технологіями, розвідувальною інформацією. Тому тут очевидна їхня залученість».

Чому це маніпуляція – далі у матеріалі!

 

У різних інтерпретаціях і варіаціях цей меседж був багаторазово озвучений не тільки пєсковим, а й іншими кремлівськими пропагандистами. Слід зауважити, що у своїй заяві речник президента рф спробував пом’якшити звинувачення, бо сказав, що беруть участь опосередковано, є непрямою стороною конфлікту.

У інших пропагандистках меседжах звучать більш різкі звинувачення – «США та НАТО є прямими учасниками конфлікту, бо постачають зброю і підтримують Україну».

У чому тут полягає маніпуляція?

По-перше, у будь-якій війні у сторін, які воюють є союзники. Так вже повелося історично. Країна, що воює без союзників, або дуже потужна, або приречена програти.

У війні, яку розпочала проти України росія, у нашої держави є союзники, які допомагають нам зброєю, коштами, гуманітаркою. Як не дивно, у росії у цій війні теж є союзники, які у той чи інший спосіб їй допомагають. Білорусь, Іран, Північна Корея… Як мінімум ці три країни постачають зброю рф, надають свою територію для навчань та розміщення військ. То за логікою кремля, тоді ці країни теж є учасниками конфлікту? Але москва так не говорить і не думає. Ці країни просто партнери…

По-друге, під час Холодної війни США та СРСР багато років допомагали протилежним сторонам багатьох конфліктів. Війна у Кореї, війна в Афганістані, війни Ізраїлю та інші – у цих конфліктах обидві супердержави стояли по різні сторони, але не називали один одного прямими учасниками конфліктів.

По-третє. Говорячи про НАТО, як агресора, кремлівська пропаганда навмисно узагальнює. Чому? Бо, наприклад Угорщина на чолі з Орбаном теж у НАТО, але Орбан весь період війни підспівує російській пропаганді.

Таж сама ситуація з Туреччиною. Вона теж є членом НАТО. Але її очільник Ердоган підтримує з москвою стосунки, грає роль посередника. І напевно тому соловйов на своїх ток-шоу не агітує бомбити Анкару, а лиш Брюсель, Лондон, Берлін…

 

Матеріал підготовлено фахівцями виданння “Кавун.Сіty” в рамках ініціативи Мережа проетків з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja