Чотири заяви про український контрнаступ, яким не варто вірити   – Без Брехні
Фактчек

Чотири заяви про український контрнаступ, яким не варто вірити  

Довгоочікуваний український наступ обговорюють всі кому не лінь. А не лінь — багатьом. Експертні експерти, часто на правах анонімності, розхитують нашу нервову систему абсолютно суперечливими заявами. Насправді анонімні джерела скоро стануть таким саме анекдотом як “британські науковці”.

Ми зробили невелику підбірку найбільш емоційних, але при цьому сумнівних у своїй експертності заяв щодо українського контрнаступу.

 

«КОНТРНАСТУП ПЕРЕТВОРИТЬСЯ НА КРИВАВУ БІЙНЮ»

З таким заголовком і з посилання на Вашингтон пост вийшли новини в деяких виданнях: http://surl.li/guunj. Проте оригінальний заголовок у виданні виглядав геть не так апокаліптично.

А саме: “Spike in Russian combat deaths fuels fears of worse carnage to come”, що можна перекласти як: “Сплеск смертей серед російських військових підігріває побоювання того, що попереду страшніша бійня”: http://surl.li/guung

Коли читаєш українську подачу, то нам відразу спадають на думку наші втрати, адже до харківської офензиви нам не раз казали: що наступ — це більші втрати.

І в теорії це дійсно так. Але чи знаємо ми, яким буде контрнаступ? Як поведеться ворог? Які підходи застосуємо ми? Ні, ми цього не знаємо. Чи є у нас якийсь інший вибір, окрім відвоювання наших земель? Ні, немає.

Чи не справджувались вже побоювання західних експертів? Вже багато разів не справджувались.

Отож статті про те, на що перетвориться контрнаступ — часто не більше, ніж роздуми. Ну і якщо зазирнути в сам оригінал на Washington Post, то можна побачити, що велика частина присвячена аналізу саме російських втрат, з припущенням, що контрнаступ може підвищити жертви з нашого боку. Проте, ніякої сенсації в цій заяві немає.

 

УКРАЇНА НЕ ГОТОВА ДО КОНТРНАСТУПУ

Про те, що Україна “не готова до контрнаступу, але все одно його реалізує” написало видання Times: http://surl.li/gvarp. На думку експертів, в нас недостатньо засобів ППО, що дає більше шансів авіації росії.

Проте песимізм цих заяв трохи пом’якшують і інші думки: росія також не те щоб в найкращій формі для українського контрнаступу: http://surl.li/gvatv

Цікаво, що стаття в Times, яка ставить під сумнів наш успіх та новина на CNN, яка вже песимістично дивиться на перспективи росії, вийшли в один і той самий день — 30 квітня.

І знову істинним залишається одне: ніхто не знає, чим все завершиться. Все, що ми можемо — чекати, вірити та тримати голову холодною.

ПЕРШІ 24 ГОДИНИ КОНТРНАСТУПУ БУДУТЬ ВИРІШАЛЬНИМИ

З такою новиною вийшло видання Foreighn Policy: http://surl.li/gvayp

Правда там в першу чергу посилаються на цитату німецького маршала 1944 року Ервіна Роммеля: “Перші 24 години вторгнення є вирішальними”.  В жодному разі, не просимо нехтувати уроками минулих війн. Проте чи можна робити прогнози на цитатах маршалів 1944 року?

Можливо, блискавична офензива на Харківщині також підводить до думки, що все вирішиться за лічені дні, проте перед деокупацією земель ЗСУ проводили серйозну підготовку, яку також не можна відділяти від контрнаступальних дій. Візьмемо для прикладу деокупацію Херсона.

Згадайте вибухи на складах в Херсоні, долю Антонівського моста тощо. Зараз ми можемо активно спостерігати схожі дії, але в ще глибшому тилу ворога.

Тому казати, що все вирішать 24 години, коли контрнаступальні дії, можливо, тривають вже декілька місяців — як мінімум занадто категорично.

УКРАЇНСЬКИЙ КОНТРНАСТУП БУДЕ В… БЕРЕЗНІ, КВІТНІ, ТРАВНІ…

Ці ворожіння на кавовій гущі, які, звичайно, розповідали самі анонімні з усіх анонімних експертів ми всі читали. Сама думка про те, що може бути якась конкретна дата контрнаступу — абсурдна.

Ситуація на війні дуже динамічна й ніхто не може передбачити всі нюанси. Іноді здається, що наша війна перетворилася для декого на реаліті-шоу з елементами азартної гри. Але це смішно, коли ти не українець, доля якого вирішується прямо зараз.

В цьому розділі важко щось аргументувати або спростувати, хіба ще раз нагадати, що навіть експерти не мають достатньо даних, а часто і достатньо розуміння нашої країни, щоб робити чіткі прогнози того, як все буде.

Ми давно мали бути окуповані, але ми встояли й деокуповуємо свої землі. Просто не читайте анонімних експертів. Можливо, за спинами тих «знатоків»  стирчать вуха російської пропаганди.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja