ЧУТКИ І ФАКТИ ПРО ПЕРЕХІД НА РУБЛІ ТА ЗМІНУ ВЛАДИ “З ПОНЕДІЛКА” - Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ЧУТКИ І ФАКТИ ПРО ПЕРЕХІД НА РУБЛІ ТА ЗМІНУ ВЛАДИ “З ПОНЕДІЛКА”

Територією Херсонської та Запорізької областей між людьми швидше за інтернет шириться чутка, що “з понеділка” чи з першого числа “всі переходять на рублі і влада міняється”. Поширюють цей фейк роспропаганди обов’язково з посиланням на сусідів “у яких це вже сталося” – так на Запоріжжі переказують, що в Херсоні вже й “пенсії рублями видають”.

В основу цього фейку лягла заява чиновника окупаційної влади Криму Мурадова, про те, що на захоплених росією територіях ВЖЕ використовують рублі для розрахунків. Поширенню фейкових чуток сприяє блокування окупантами українських каналів в Херсонській та частині Запорізької областей та трансляція роликів роспропаганди про гумдопомогу від “військової адміністрації рф”.

Даємо добірку перевірених фактів, про те, що насправді з владою, та хто платить пенсії-зарплати на тимчасово окупованих територіях Херсонщини-Запоріжжя.

Херсон і “пенсії в рублях”

У Херсоні продовжує працювати наш партнер – видання @Kavun.city, тому ми маємо можливість надати актуальну інформацію про справжню ситуацію в місті:

“Херсон наразі лишається заблокованим росіянами — іноді його називають тимчасово окупованим. В місті залишається і працює законно обрана або призначена за законом українська влада: міський голова, виконавчі органи, комунальні служби тощо. Працює фінансова система, частково — поштова. Росіянами та місцевими колаборантами зайняті кілька будівель у Херсоні, зокрема приміщення Херсонської ОДА, в якому місцеві колаборанти провели 10 березня для РашаТудей показове «засідання комітету порятунку». Пізніше більшість учасників відбріхувалися, що їх змусили до участі. Так, у Херсоні — кілька блокпостів росіян, вони поводять себе агресивно, зокрема намагаються розігнати проукраїнські мітинги, на які херсонці виходять щодня.“ Детальніше – тут https://bit.ly/37SFbDc

Як бачите, жодних зарплат і пенсій в рублях чи окупаційних органів, які б забезпечували життєдіяльність міста – немає.

Пропагандистська роздача “гуманітарки” у Херсоні під дулами автоматів та камерами “воєнкорів” теж не вдалася завдяки патріотам. Про це ми писали тут. https://bit.ly/3NoManO

“Роздача грошей” у Генічеську в обмін на голос

По Херсонській області ситуація не така однозначна. Повідомлення, що з першого квітня всі переходять на рублі лунають то з Нової Каховки, то з Олешок.

В Генічеську окупанти провели сеанс “роздачі рублів”. Там російські МНС-ники у вигляді гуманітарки обіцяли роздати в обмін на копію паспорту, анкетні дані і підпис “під чимось” по 10 тисяч рублів. Охочих зібралося кілька десятків пенсіонерів. Підписи і документи зібрали у всіх, але гроші на камеру видали лише одиницям. Тобто справжньою метою було збирання паспортів та даних.

Це виглядає підготовкою до псевдореферендуму. Наразі прокуратурою Херсонської області порушено справу за таку “допомогу”.

Мелітополь не здається

В Мелітополі, попри постійну присутність ворожих військ, призначення самопроголошеної “мерки”, викрадення активістів і щільну пропаганду по радіо громадяни продовжують виходити на мітинги, де підтверджують, що Мелітополь – це Україна. Викрадення мера міста (якого потім обміняли) також не змінило владу – функції життєзабезпечення міста виконує українська влада, рублі не ходять.

Проте окупанти займаються підготовкою до псевдореферендуму і створення паралельних колаборантських “органів влади”. Так окупаційна “мерка” Данильченко за “підтримки” російських військових запрошує старших по будинках на розмову, де записують до “комітету народних ізбранніков”, обіцяє зарплату в рублях і пайок за співпрацю – потрібно здати анкетні дані і копії паспортів мешканців.

Спершу колаборантка вимагала здати дані для отримання російських паспортів, та після того, як люди відмовилися придумала версію, що паспорти потрібні для отримання гуманітарки (Генічеська версія).

Водночас видачу 13 тонн справжньої гуманітарної допомоги, що прибула з Запоріжжя, за наказом “мерки” заблокували – зараз її охороняють окупаційні війська в пожежній частині міста. https://bit.ly/3NqoYW8

Для придушення українців вимагають голів ОСББ скласти списки “фашистів”, тобто всіх не згодних з тим, що Мелітополь – це тепер росія. https://bit.ly/3IGQk6Q

Окремі списки вимагають скласти для проведення навчальних зборів (насправді примусової мобілізації) чоловіків від 18 до 50 років. Окупанти здійснили спробу “перевести” школи Мелітополя на російську мову викладання – директори та вчителі на співпрацю з ворогом не пішли.

Сьогодні окупанти пробували провести проплачений проросійський мітинг, але навіть за 1200 рублів охочих достатньо не знайшлося, лише звезені, на вид безхатьки. Натомість українців вийшло набагато більше.

Отже, Мелітополь наразі не в “рублевій зоні”, містяни чинять активний спротив повзучій окупації, на вмовляння, що “це вже росія – змиріться” не піддаються. Підготовка до псевдореферендуму чи видача паспортів іде мляво. Брати відповідальність за життєдіяльність міста, оплачувати це все з російського бюджету окупанти не поспішають.

В Бердянську ситуація аналогічна – місто захоплене, діяльність забезпечує українська влада (хоч мер і пішов у відставку), яка не співпрацює з окупантами, днями об’явився якийсь самопроголошений “мер” з кримінальним минулим, але “рублів” на забезпечення міста немає.

Мало того – навіть на окупованій Донеччині не можуть дати ради з рублями. Так в захоплених містах Донеччини окупаційне керівництво до липня залишило в обігу гривні, як для розрахунків у магазинах, так і для оплати платежів та “податків”.

Тобто інтегрувати навіть сусіднє невеличке, напівживе місто в уже наявну рублеву систему самопроголошених “денере” окупанти не спроможні. Годі й говорити про Херсонщину та Запоріжжя.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja