Чи дійсно «знищений» командувач Чорноморським флотом рф був присутній на нараді у Шойгу – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіонХерсонщина

Чи дійсно «знищений» командувач Чорноморським флотом рф був присутній на нараді у Шойгу

22 вересня Сили спеціальних операцій України завдали ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі. російське військове командування підтвердило удар, офіційно визнавши зниклим безвісти одного російського військовослужбовця. Пізніше поширилася інформація про шістьох загиблих.

Але українські ССО та розвідка звітували про 34 загиблих та 105 поранених. Серед загиблих – командувач Чорноморського флоту рф генерал віктор соколов.

Проте, сьогодні російська пропаганда спробувала спростувати загибель командувача. Міноборони рф показали засідання розширеної колегії, де нібито онлайн був присутній соколов. Чи не була це фальсифікація – далі у матеріалі.

 

Те, що пропаганда кремля мала якимось чином спростувати сенсаційну загибель командувача – не було сумнівів. Тому вигадали колегію.

Її проводив так званий міністр оборони шойгу. На зустрічі були присутні вищі чини міноборони. Причому, як наживо так і онлайн. І якраз командувач флоту був присутній онлайн.

З одного боку, це виправдано – очільник флоту не має залишати «позиції» і летіти на нараду до москви, бо флот постійно знаходиться у бойовому стані, виконує завдання, ліквідує наслідки українських атак.

З іншого – насторожують такі деталі.

Присутність соколова була онлайн. Його показали на загальному екрані у ролику про колегію два рази – на початку трансляції – приблизно на 18-19 секунді. І другий раз вже під фінал засідання – 4хв 30 сек. І все.

Другий момент – на фрагментах де командувач ЧФ попадає в кадр він знаходиться у статичній позі. Причому, як на початку ролику так і в кінці.

Третій момент – соколову не дали слово. Враховуючи критичність ситуації з флотом і те, що треба було якось доказати, що командувач живий (якщо він реально ще живий), то йому могли надати слово хай навіть для короткої доповіді чи репліки. Але цього не відбулося.

Четвертий момент – з моменту удару по штабу флоту пройшло чотири дні. За цей час кремль ні спростував, ні підтвердив інформацію, що командувач загинув або вцілів. І ці чотири дні ніякої іншої інформації про соколова не з’являлося.

Тож враховуючи, що кремль вже неодноразово ловили на комп’ютерних фальсифікаціях – згадати хоча б зустріч путіна з робітницями Аерофлоту та мікрофон через який проходить рука диктатора – то поява в онлайн версії нібито живого командувача ЧФ може бути чергова підробка.

Слідкуємо за ситуацією.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Вгору”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja