«Covid-19 – это сертификат свидетельства о идентификации прививки с помощью искусственного интеллекта» | ТРЕШ-ФЕЙК гінеколога з Полермо, який зібрав чверть мільйона переглядів – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

«Covid-19 – это сертификат свидетельства о идентификации прививки с помощью искусственного интеллекта» | ТРЕШ-ФЕЙК гінеколога з Полермо, який зібрав чверть мільйона переглядів

З часу спалаху Covid-19 конспірологи активізувалися. З кожним днем з’являються все нові божевільні теорії змови та таємні товариства, які нiбито націлені на знищення населення планети. На одному YouTube-каналі 15 серпня 2020 року з’явилося відео під назвою «Швидше дивіться поки є!», яке вже набрало 250 тис. переглядів. На відео італійський лікар Роберто Петрелло, гінеколог з Терамо (Італія), розповідає людям “страшну” правду про не існуючу хворобу Covid-19 та закликає не робити тести та не вакцинуватися. Не зважаючи на те, що італійські ЗМІ не раз уже спростовували вірусні відео цього «фахівця», він продовжує висвітлювати теорії про те, що маска шкідлива і порушує права, необов’язкову вакцинацію та ін. Нове відео лікаря, яке поширюється і в українському сегменті мережі, є набором штампів і маніпуляцій: дивіться швидше, дуже терміново, ексклюзивна інфа, яку не ЗМІ, не політики не розкажуть, передавайте знайомим та заклики до дії (не робить тести, не вакцинуйтеся, переглянете відео ще раз). І це тільки маркери, які лежать на поверхні. А далі – маніпуляція та фейки. Розбираємо.  

МЕСЕДЖ 1: «Covid-19 – это сертификат свидетельства о идентификации прививки с помощью искусственного интеллекта. Номер 19 обозначает год, в котором эта прививка была изобретена. Внимание Covid-19 это не название болезни, но это название международного плана по контролю и сокращению численности население на земном шаре»

СПРОСТУВАННЯ

По-перше. COVID-19 є інфекційним захворюванням через, яке за даними «Worldometers», веб-сайту статистики, на 24 серпня 2020 року померло 812 991 людей, а всього зареєстрованих випадків інфікування 23 млн. Усі провідні організації («ВОЗ», «UNICEF», «МОЗ» різних країн) борються з її поширенням. У боротьбу в інформаційному просторі включилися і фактчекири, які неодноразово спростовували різні теорії змови щодо походження Covid-19, але варто нагадати. А саме:

  1. Covid-19 − це патогенна вірусна інфекція, яку викликає тяжкий гострий респіраторний синдром SARS-CoV-2. «Science Direct», провідний науковий журнал, ще в липні оприлюднив статтю, в якій зазначає про природнє походження Sars-Cov-2 пов’язане з вірусами кажанів. Проміжне джерело походження та передачі вірусу до людей невідомо. Однак, швидка передача від людини до людини широко підтверджена, тому Covid-19 не може бути «сертифікатом свідоцтва про ідентифікацію щеплення за допомогою штучного інтелекту»!
  2. «ВОЗ 11 лютого 2020 року оголосила про присвоєння офіційної назви захворюванню − коронавірусна інфекція Covid-19. Номер 19 дійсно позначає рік, в якому з’явилося «коронавірусне захворювання», а не «щеплення», як стверджує доктор на відео.
  3. Лікар не надає ніяких офіційних документів, фармацевтичних досліджень, в яких би стверджувалося, що «Covid-19 − це щеплення». Він маніпулює глядачами надаючи нібито ‎”ексклюзивну‎” інформацію, яку приховують ЗМІ та уряд, але при цьому не надає ніяких даних для доведення своєї правоти. Тобто його слова – не більше як судження і судження не фахівця епідеміолога, а… гінеколога.

МЕСЕДЖ 2: «НЕ делайте никаких тестов! Тесты все неверные и не надежные. Я это всегда утверждал и еще раз повторяю это. Не один из тестов не может определить SARS-CoV-2. Люди, которые будут проходить тесты они будут все более подвержены выявлению этого вируса»

Для створення тестів з виявлення Covid-19 була проведена титанічна праця. Розробкою тестів займались державні та приватні організації зі всього світу. CDC, федеральне агентство МОЗ США, зазначає, що є два види випробувань доступні для виявлення COVID-19: тести на вірус та на антитіла. Science News, американських науковий та технічний журнал, інформує, що всі тести на коронавірус починаються з методу, званого полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), яка може виявляти крихітні кількість генетичного матеріалу вірусу. Вірус SARS-CoV-2, що викликає Covid-19, має в якості генетичного матеріалу РНК. Ця РНК спочатку повинна бути скопійована в ДНК. Після цього можна починати ПЛР. Цей процес створює від мільйонів до мільярдів копій обраних сегментів ДНК.

Інструмент редагування генів CRISPR також може допомогти діагностувати пацієнтів з Covid-19. Один новий тест на основі CRISPR виявляє два гена вірусу в зразку. Якщо гени присутні, білки CRISPR будуть розрізати гени і викликати реакцію, яка змінює колір тест-смужки, повідомляють дослідники 16 квітня в Nature Biotechnology.

То ж псевдофахівець на відео лише сіє паніку та намагається переконати людей в тому, що тести не зможуть визначити вірус, хоча провідні організації, такі як ВОЗ та дослідження в різних країнах  підтверджують виявлення вірусу за допомогою різних тестів.

МЕСЕДЖ 3: «Еще раз напоминаю вам мы не больны, а здоровые носители вируса. Тебе ничего не грозит, но подвергаясь тестированию, тест будет позитивным. Отказаться от тестирования это единственный верный способ для того, чтобы тебя не вакцинировали. Если же мы все подвергнемся вакцине, то мы все заболеем и вскоре умрем»

Але, щоб бути «здоровим носієм вірусу» спочатку потрібно, щоб Covid-19 потрапив в організм людини. С часом імунна система у відповідь на потрапляння вірусу в організм, навіть якщо не було яскравих ознак хвороби, виробить антитіла. «Піддаючись тестування, тест буде позитивним» стверджує лікар, але якщо звернутися до статистики можна виявити протилежні результати. «Worldometers» зазначає, що на 24 серпня 2020 року в Італії за весь час пандемії Covid-19 всього підтверджено 259 345 випадків коронавірусу, а всього проведених тестів за весь час – 8 007 637.  Це означає, що 7 748 292 тести є негативними. Узагальнення лікаря, що всі тести будуть «позитивними» не є коректним.

Вакцина від Covid-19 на сьогодні ще не вироблена, але в світі вже існують вакцини-кандидати, які проходять випробування. У нісенітниці яку оприлюднює «італійський гінеколог» – лише його особисте ставлення до вакцинації – не фахове і не підтверджене ні дослідженнями, ні іншими даними.

 

Автор. Карина Богодьорова

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja