Деякі факти про Chat GPT – що це за технологія та як її використовувати - Без Брехні
Фактчек

Деякі факти про Chat GPT – що це за технологія та як її використовувати

Вже декілька днів мережі вибухають прикладами текстів, які генерує штучний інтелект, а саме — Chat GPT — http://surl.li/eyidl ChatGPT — чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений лабораторією OpenAI. Хтось кепкує над обмеженістю ШІ, хтось сперечається з ним. Проте, що варто знати про Chat GDP, щоб використовувати його ефективно? Ми зібрали поради експертів і розповідаємо про основні факти та лайфхаки.

 

Факт 1. Ця технологія володіє базою даних до 2021 року.

Тому питати його, наприклад, про повномасштабне вторгнення, яке сталося 24 лютого 2022 року — марна справа.

Факт 2. Це не пошукова система.

Як пояснює CTO Donor.ua Олександр Краковецький, не потрібно використовувати ChatGPT як пошукову систему. «Натомість треба користуватись you.com або Bing. Останній використовує модифіковану версію ChatGPT і додаткові моделі саме для створення відповідей на базі результатів пошуку», — пише він на своїй сторінці — http://surl.li/ezjnc

Факт 3. Chat GPT – це не аналітичний інструмент.

Про це також наголошує Олександр Краковецький. «Не потрібно запитувати «чий Крим?», «хто переможе у війні» тощо. ChatGPT є генеративним, а не предикативним чи аналітичним інструментом. Так, є теми, де модель може виявляти аналітичні здібності, але це виняток». 

Факт 4. Chat GPT «любить» жартувати.

Так, ця технологія може написати вам жарт або навіть комедійний скетч, пише експерт з машинного навчання та обробки природної мови Дмитро Левін — http://surl.li/ezjqn

Ось деякі його підказки щодо використання:

  • Використовуйте GPT-3, щоб створити список кумедних відповідей для використання в веселій суперечці. (Панчлайни в народі)
  • Попросіть GPT-3 описати смішну ситуацію на основі наданого вами контексту. (Щоб написав Фрейд у своєму щоденнику після сеансу терапії Ілона Маска?)
  • Використовуйте GPT-3, щоб написати жартівливу новелу, і подивіться, чи зможете ви змусити своїх друзів або родину вгадати головну фразу.
  • Попросіть GPT-3 створити список кумедних однорядкових жартів на тему, яку ви виберете. (Ванлайнери в Стенд Апі)

Факт 5. Ця технологія не любить «матюкатись».

«Не потрібно вживати лайку чи образливі вислови. ChatGPT налаштований таким чином, щоб відсікати подібні запитання. Так, іноді у вас це вийде. Так, іноді модель може відповісти вам у стилі Леся Подерв’янського але «етичність» стоїть на першому місці при генерації відповідей», — пояснює Краковецький

Факт 6. Ця технологія не для примітивних питань.

Краковецький радить ставити саме складні питання та надавати контекст. Наприклад, есе з запитом «Людські помилки призводять до катастроф» — це не найкраща ідея. Натомість спробуйте додати чіткі пункти до свого запиту. Наприклад: «Люди схильні до помилок. Більшість помилок не є важливими. Але у випадку складних систем, помилки можуть призвести до катастрофи. Катастрофи не можна уникнути».

Приклад заготовки взяли з ось цієї статті, там взагалі багато цікавого: http://surl.li/ezkbj.  Отож, якщо використовувати технологію правильно, вона зможе бути помічником в деяких ваших письменницьких спробах.

Але не варто очікувати, що вона скоро замінить професійних журналістів та письменників. Але це вже геть інша історія.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja