Декларування європейських цінностей і верховенства права та реальні дії – де маніпулює Порошенко? – Без Брехні
Фактчек

Декларування європейських цінностей і верховенства права та реальні дії – де маніпулює Порошенко?

Чинний президент України Петро Порошенко був викликаний на допит в ГПУ на 10:00 7-го травня. Одним із важливіших аспектів цього питання є підписання протоколу допиту 2016 року, який через відсутність підпису так і не набув повноцінного процесуального статусу. Однак, гарант конституційних прав проігнорувавши виклик Генеральної прокуратури України без пояснення причин. Пізніше сам Генеральний прокурор Юрій Луценко, виступивши в якості «адвоката Порошенко», пояснив, «президент – людина, яка поважає закон, тому готовий в будь-який момент повторно дати свідчення як свідок. Очевидно, беручи до уваги статус глави держави, слідчий повинен був узгодити з ним графік і час проведення такого допиту». 

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк прокоментував подібне відношення гаранту: «… президент сказав про те, що п’ять років він відстоював верховенство права, упродовж п’яти років на посаді. Одна з ознак верховенства права є те, що жодна людина не може бути вищою закону. Закон КПК зобов’язує кожного свідка, за викликом слідчого, з’явитися. Президент на сьогоднішній день не з’явився. Тобто, поставив себе, на жаль, вище закону. Тобто, показав, як дійсно він відноситься до верховенства права в державі Україна».

Залишаючи за лаштунками персональні відносини між учасниками ситуації, розглянемо ситуацію з точки зору виконання на практиці Петром Порошенко тих принципів, які він декларує і про які говорить Горбатюк.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

5-го травня під час урочистої промови на показі фільму «Від рабства до свободи» в кінотеатрі «Київ» діючий президент Петро Порошенко підвів підсумки свого п’ятирічного президентського терміну, акцентуючи увагу на проєвропейському курсі: «Все, що я робив п’ять років, будучи президентом, це захист свободи демократії, введення європейських цінностей, забезпечення верховенства права».

Згідно діючого Кримінально процесуального кодексу України у Главі 2 «Засади кримінального провадження»  Статті 8 «Верховенство права» у пункті 2 зазначено, що «Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини».У Статті 66 про «Права і обовязки свідка» у пункті 2 констатується, що свідок «зобов’язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду».

Стаття 67 «Відповідальність свідка» у пункті 2 пояснює, що «за злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду свідок несе відповідальність, встановлену законом».

Подібні вимоги і відповідальність до свідка зазначені і у пунктах Європейської конвенції  про «ЗАСТОСУВАННЯ ПРАКТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ПРАВОСУДДЯ».

Згідно вищевказаних юридично правових норм, як українських так і європейських, тепершній гарант, як громадянин держави, дії якого регламентуються законам цієї держави –  здійснив правопорушення. Чи буде він покараний, чи ні – покажуть дії або бездіяльність відповідних правоохоронних органів.

В той же час, враховуючи безпосередню заяву самого Президента Порошенко 5-го травня про «захист (ним – ред.) свободи демократії, введення європейських цінностей, забезпечення верховенства права» та його дії в розрізі норм законодавства,  декларування гарантом «європейських цінностей і верховенства права» – є маніпуляцією.

Автори: Арем Отюський, Олександр Гороховський

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja