Депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук не знала кількості міністерств та комітетів, які зібралася скорочувати – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Депутатка від «Слуги народу» Ірина Верещук не знала кількості міністерств та комітетів, які зібралася скорочувати

В ефірі чергового випуску політичного ток-шоу «Пульс» (13.09.19) народна депутатка від «Слуги народу» та член  Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук вступила в дискусію з присутнім в студії політичним експертом Володимиром Кацманом. Мова йшла про комітети та Міністерства, які потрібно (або не потрібно) реформувати. Журналісти «БезБ» виявили, що пані Верещук дещо спутала кількість чинних комітетів та Міністерств.

ТЕЗА 1: (01:36:59) «Якщо ми говоримо покомітетно у нас, наприклад. Якщо ми йдемо за логікоюскільки Міністерств, стільки й комітетів, то в нас набагато менше Міністерств. В нас 17 міністерств і чи є сенс у 27 комітетах, які в нас сьогодні діють?!»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА   

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Насправді, чинних Міністерств у Кабінеті Міністрів налічується 19, а не 17, як зазначила Верещук. Це можна перевірити на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України.

А чинних комітетів у ВР IX скликання 23, а не 27. Це також можна перевірити на сайті Верховної Ради. Кількість комітетів у минулому скликанні також відрізняється30.

ТЕЗА 2: (1:37:14) «У нас немає справді комітету, який би централізовано займався деокупацією та реінтеграцією Криму і Донбасу. Якщо ми говоримо про права людини, то чому Ви кажете, що ми хочемо вихолостити комітет з прав людини, якщо ми пропонуємо навпаки доповнити його ще більшим змістом, додавши туди права нацменшин і також де окупацію і реінтеграцію»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ

Під час ток-шоу, яке транслювалося 13 вересня, пані Верещук зазначає, що комітет пропонують доповнити “опікою” про деокупацію та права меншин. Та пані Ірина  маніпулює, адже ще 29 серпня 2019 року Постановою Верховної Ради вже було створено цей комітет і він навіть провів одне засідання.Щодо  доцільності створення такого всеохопного комітету та дієвості його роботи. На комітет покладено настільки відмінні за своєю суттю предмети відання, що це призвело для негайного створення всередині нього аж шести підкомітетів, абсолютно різних за напрямками діяльності. 

Предмет відання Комітету, скріншот Постанови Верховної Ради
Рішення про створення підкомітетів, скріншот протоколу засідання Комітету від 4 вересня 2019 р.

 

Довідка.

Ірина Верещук:  Професорка кафедри загальної та прикладної психології Інституту екології, економіки і права. З 2017 року – доцентка кафедри політології НПУ ім.М.П.Драгоманова.  Закінчила Військовий інститут НУ “Львівська Політехніка” за спеціальністю “міжнародна інформація”, ЛНУ ім.І.Франка за фахом “правознавство” та ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, також закінчила магістратуру у Варшавському університеті та Крайову школу адміністрації публічної (Польща). Ph.D та кандидатка наук з державного управління.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja