ДІПФЕЙКОВИЙ мер Києва Віталій Кличко «поговорив» по ZOOM з мером Берліну і Мадриду – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ДІПФЕЙКОВИЙ мер Києва Віталій Кличко «поговорив» по ZOOM з мером Берліну і Мадриду

Пропагандисти ерефії продемонстрували неабиякі технічні здібності і запустили і створили високотехнічний фейк, майже інформаційну спецоперацію, використавши технологію діпфейку. Цього разу «в роботу» запустили фейкове відео зображення мера Києва Віталія Кличко. Діпфейк очільника столиці «встиг поговорити» із колегами із Берліну і Мадриду. Як викрили фальсифікацію – далі у матеріалі.

 

Сьогодні представники мерії Берліну оприлюднили інформацію, що місцевий керівник півгодини проговорив по відеозв’язку з «Кличко».

У канцелярії Сенату Берліна заявили, що розмова відбулася у п’ятницю в другій половині дня. Співрозмовник виглядав як реальний Віталій Кличко, і доти, доки він ставив питання загального характеру про біженців, мер Берліна Франциска Гіффі була впевнена в його справжності.

Сумніви виникли після того, як співрозмовник берлінської градоначальниці почав ставити питання, які викликали подив. Від «Кличко» пролунали запитання про нібито погану поведінку та правопорушення українських біженців у Німеччині. Він також висловив прохання «відправити біженців-чоловіків додому для мобілізації».

Такі речі і сам у такому контексті здивували навіть Франциска Гіффі. Після цих незрозумілих запитань до мера Берліну, які залишилися без відповіді (що і зрозуміло) – розмова була перервана.

«Зважаючи на всі обставини, це був дипфейк», – заявила прес-секретар Сенату Ліза Фреріхс. Німецька сторона не повідомляє за яких обставин відбувся дзвінок і чи були попередні домовленості.

Що стосується «незрозумілих запитань», то вони цілком і повністю повторювали наративи і фейки російської пропаганди, які вона поширювала протягом всього періоду війни – і про біженців з України, які не дають спокою всій Європі, і про чоловіків, яких треба терміново депортувати до України, бо тут не вистачає солдатів. Все це брехня!

Сам мер Києва Віталій Кличко, також спростував свою участь у «незрозумілій розмові» та розкрив деталі викриття діпфейку – відповідний допис він опублікував с себе на сторінці у мережі Facebook: http://surl.li/chdiz

«Друзі! Ворог не вгамовується і веде війну по всіх фронтах – зокрема, з дезінформації, з дискредитації українських політиків. Щоб розсварити з європейськими партнерами, щоб Україні не допомагали.

Вчора нібито від мого імені мерам кількох європейських столиць з фальшивої поштової адреси розіслали запити на спілкування через ZOOM. Оскільки наші друзі реагують оперативно і підтримують нас, мери Берліна та Мадрида погодилися на розмову. І за допомогою технології DeepFake з ними говорив зловмисник, видаючи себе за Кличка.

Переконаний, правоохоронці повинні розслідувати таку «діяльність». Якщо треба – залучити іноземних фахівців. До речі, гібридна війна, дезинформація з боку росії – одна з тем панельної дискусії, в якій ми з братом маємо брати участь на саміті НАТО в Мадриді наступного тижня».

Слід зазначити, що це не перший випадок застосування російськими дезінформаційними військами технології діпфейку. На почату березня запустили відео з виступом Президента України Володимира Зеленського, де він закликав скласти зброю і припинити спротив. Проте, той ролик був створений дуже і дуже непрофесійно і фальсифікація швидко була викрита.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja