Дівчина на протезі – маніпуляція чи помилка - Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Дівчина на протезі – маніпуляція чи помилка

Нещодавно у Facebook та Instagram користувачі масово скопіпастили та поширили пост про те, що треба готувати свою психіку до того, що в Україні на вулицях скоро буде багато людей «з обмеженими можливостями». І що вони мають право на базові речі, як-от вдягнути шорти чи пофліртувати з кимось.

Здавалося б, начебто нейтральний посил, тема зачіпає, але є одне велике «але». Пост проілюстрували фотографією дівчини з так званої «днр». Чим небезпечні такі пости – далі в матеріалі.

 

БЕЗ ВЕРДИКТУ

Користувачі соцмережі копіювали таке повідомлення: «Зовсім скоро, на вулицях буде багато людей з обмеженими можливостями. Перше, дуже прошу, не робити круглі очі! Пані з протезом ноги має право!!! вдягати шорти, чи коротку спідничку (наприклад). Пан в інвалідному візку має право!!! зафліртувати з найпривабливішою дівчиною в супермаркеті(наприклад). Приготуйте свою психіку до таких ситуацій. Бо це НОРМАЛЬНО!»

Оригінальний допис набрав сотні «лайків» і його поширили тисячі користувачів, які не стали перевіряти інформацію. Зокрема, фото, яке використав автор. Пізніше, у зв’язку зі скаргами, фото зникло, але скріни не «горять».

Перше, що впадає в око – дівчина з протезом на фотографії. Вона одразу викликає емоцію, бо ж наче така молода, а вже втратила кінцівку. Читач обов’язково проведе паралель з текстом допису і подумає, що вона з протезом – саме через війну в Україні.

Однак це не так. При мінімальній перевірці вдається встановити, що особа на фото – Яна Артюхова з так званої «днр», яка втратила ногу кілька років тому в ДТП. Тобто до війни ця трагічна ситуація не має відношення. В той час, як пост прозоро натякає на те, що подібні картини ми будем бачити, бо ж йде війна.

Чому саме вона потрапила в український Facebook? Чому автор не міг використати, наприклад, фото українського захисника чи захисниці з протезом – те ще питання. Захоплюючись та перепощуючи такі пости ми граємо лише на руку роспропаганді, яка піднесе цей вкид як «співчуття братньому народу».

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja