Дівчина на протезі – маніпуляція чи помилка – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Дівчина на протезі – маніпуляція чи помилка

Нещодавно у Facebook та Instagram користувачі масово скопіпастили та поширили пост про те, що треба готувати свою психіку до того, що в Україні на вулицях скоро буде багато людей «з обмеженими можливостями». І що вони мають право на базові речі, як-от вдягнути шорти чи пофліртувати з кимось.

Здавалося б, начебто нейтральний посил, тема зачіпає, але є одне велике «але». Пост проілюстрували фотографією дівчини з так званої «днр». Чим небезпечні такі пости – далі в матеріалі.

 

БЕЗ ВЕРДИКТУ

Користувачі соцмережі копіювали таке повідомлення: «Зовсім скоро, на вулицях буде багато людей з обмеженими можливостями. Перше, дуже прошу, не робити круглі очі! Пані з протезом ноги має право!!! вдягати шорти, чи коротку спідничку (наприклад). Пан в інвалідному візку має право!!! зафліртувати з найпривабливішою дівчиною в супермаркеті(наприклад). Приготуйте свою психіку до таких ситуацій. Бо це НОРМАЛЬНО!»

Оригінальний допис набрав сотні «лайків» і його поширили тисячі користувачів, які не стали перевіряти інформацію. Зокрема, фото, яке використав автор. Пізніше, у зв’язку зі скаргами, фото зникло, але скріни не «горять».

Перше, що впадає в око – дівчина з протезом на фотографії. Вона одразу викликає емоцію, бо ж наче така молода, а вже втратила кінцівку. Читач обов’язково проведе паралель з текстом допису і подумає, що вона з протезом – саме через війну в Україні.

Однак це не так. При мінімальній перевірці вдається встановити, що особа на фото – Яна Артюхова з так званої «днр», яка втратила ногу кілька років тому в ДТП. Тобто до війни ця трагічна ситуація не має відношення. В той час, як пост прозоро натякає на те, що подібні картини ми будем бачити, бо ж йде війна.

Чому саме вона потрапила в український Facebook? Чому автор не міг використати, наприклад, фото українського захисника чи захисниці з протезом – те ще питання. Захоплюючись та перепощуючи такі пости ми граємо лише на руку роспропаганді, яка піднесе цей вкид як «співчуття братньому народу».

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja