Фахівці Microsoft виявили російські «фабрики тролів», які розпочали поширювати фейки про Камалу Гарріс – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Фахівці Microsoft виявили російські «фабрики тролів», які розпочали поширювати фейки про Камалу Гарріс

«Фабрики тролів», ймовірно, пов’язані з Кремлем, розповсюджують фейкові відео, спрямовані на дискредитацію кандидатки на посаду президента США від Демократичної партії Камали Гарріс – йдеться у свіжому звіті компанії Microsoft.

 

У компанії зауважують, що пов’язані з Росією групи активізувалися наприкінці серпня – через місяць після виходу із передвиборчих перегонів нинішнього президента США Джо Байдена. У звіті згадуються два угруповання тролів – Storm-1516 і нове Storm-1679.

За повідомленням, угруповання Storm-1516 створило і поширило два фейкові відео про Гарріс, кожне з яких зібрало мільйони переглядів. У першому ролику, як випливає з підпису до нього йдеться про те, як прихильники Гарріс нібито нападають на учасника мітингу на підтримку її суперника Дональда Трампа. Друге відео, кажуть у Microsoft, використовувало актора, щоб сфабрикувати неправдиві заяви про причетність Гарріс до ДТП. Це відео тролі опублікували на сайті, що маскується під ЗМІ, створеному лише за кілька днів до публікації фейкових роликів

Угруповання Storm-1679, переключившись із виробництва контенту про Олімпіаду в Парижі, теж створило два фальшиві відео про політику Гарріс, заявляють у Microsoft. На одному з них зображено рекламний щит у Нью-Йорку, на якому транслюється фейкова агітація. Ролик за чотири години набрав понад сто тисяч переглядів у соцмережі X.

У Microsoft очікують, що прокремлівські «фабрики тролів» – нові й старі – продовжать поширювати постановочні ролики, зокрема з використанням штучного інтелекту напередодні виборів президента США, які відбудуться 5 листопада. Також у звіті Microsoft згадується аналогічна діяльність схожих груп в Ірані й Китаї.

«У сукупності ці три держави – Іран, Китай і Росія – демонструють складність іноземного втручання, з яким стикаються США, і потребу, щоб громадськість залишалася пильною щодо цих загроз», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, шо 4 вересня США запровадили санкції проти головної редакторки російської державної медіамережі RT Маргарити Сімоньян і ще дев’яти осіб у зв’язку зі спробами втручання у президентські вибори 2024 року.

У Міністерстві юстиції США повідомили, що двом співробітникам RT Костянтину Калашнікову й Олені Афанасьєвій висунули звинувачення у змові з метою відмивання грошей і порушенні закону США про іноагентів через участь у схемі вартістю 10 мільйонів доларів «зі створення і розповсюдження контенту для американської аудиторії з прихованими повідомленнями російського уряду».

Зголом, власник Facebook компанія Meta заявила, що забороняє російським державним ЗМІ, зокрема RT, користуватися своїми платформами через «іноземне втручання».

Компанія 16 вересня ввечері заявила, що ці видання використовували обманну тактику для проведення таємних операцій впливу в інтернеті.

Заборона свідчить про різке посилення дій компанії проти російських державних ЗМІ після того, як вона протягом багатьох років вдавалася до більш обмежених кроків, таких як блокування розміщення реклами і зменшення охоплення їхніх публікацій.

«Після ретельного розгляду ми розширили наші заходи проти російських державних ЗМІ. «Россия сегодня», RT й інші пов’язані організації тепер заборонені в наших додатках у всьому світі через іноземне втручання», – йдеться в заяві Meta, куди входять Facebook, Instagram, WhatsApp і Threads.

 

Публікація підготовлена за матеріалами видання «Радіо Свобода» http://surl.li/yochkl

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja