Факт про перейменування Польщею російських назва міста Калінінград та відповідної області – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факт про перейменування Польщею російських назва міста Калінінград та відповідної області

Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, що діє при Головній геодезичній службі країни, ухвалила рішення більше не називати російський Калінінград – Калінінградом, а область – Калінінградською. . http://surl.li/llzlk\

 

Як йдеться у комюніке, на засіданні 12 квітня комісія вирішила, що для міста з російською назвою Калінінград рекомендують уживати лише польську назву Крулевець. Назву Калінінград у польській мові використовувати не слід.

Комісія додала, що для адміністративної одиниці, в якій розташоване це місто, рекомендують польську назву Крулевецька область, а не Калінінградська.

У комюніке зазначили, що зміна набуде чинності з дня оголошення, тобто 9 травня 2023 року.

Комісія зі стандартизації географічних назв при внесенні змін врахувала, що “місто, яке зараз має російську назву Калінінград, відоме в Польщі під своєю традиційною назвою Крулевець (Królewiec)”, і що нинішня російська назва є штучною та не пов’язана ні з містом, ні з областю.

“Факт присвоєння великому місту поблизу польських кордонів імені Калініна, злочинця, співвідповідального, серед іншого, за ухвалення рішення про масове вбивство поляків (Катинський розстріл), має в Польщі емоційний, негативний характер”, – йдеться в заяві комісії.

Комісія підкреслила, що географічні назви, окрім ідентифікаційної функції, можуть мати символічну функцію, і що “нинішня російська назва міста є елементом російського символічного простору, нав’язаного також аудиторії за межами країни”.

“Події, пов’язані з російським вторгненням в Україну, нав’язуванням так званого “русского мира”, веденням Росією інформаційної війни, змушують нас по-іншому поглянути на питання нав’язаних назв, які викликають великі суперечки і не зустрічають схвалення в Польщі”, – заявила комісія зі стандартизації географічних назв.

У кремлі одразу відреагували на польську ініціативу щодо перейменування Калінінграду та області.  Речник очільника кремля  пєсков заявив, що рішення Польщі змінити вживання у польській мові назв Калінінграду та області “межує з божевіллям”. http://surl.li/llzmt

“Це вже навіть не русофобія, це якісь процеси на межі з божевіллям, що відбуваються у Польщі”, – сказав Пєсков у відповідь на запитання про зміну назви для Калінінграду. Пєсков додав, що Польща протягом усієї історії “час від часу скочується у це божевілля своєї ненависті до росіян” і “нічого доброго для Польщі і поляків це не приносить”.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja