Факти і фейки про нічний удар ЗСУ по Севастополю – Без Брехні
Фактчек

Факти і фейки про нічний удар ЗСУ по Севастополю

Не зважаючи на те, що в ніч на 13 вересня російські окупанти атакували переважно південь країни «шахедами» та запустили 44 штуки, з яких 35 було збито, ця ніч відзначилася іншою подією. А саме дуже вдалою атакою Повітряних сил України на морську базу у Севастополі та корабля Чорноморського флоту. Далі у матеріалі – факти і фейки рф про цю атаку.

 

Одразу про фейки. Як завжди міноборони рф заявило, що так «терористична» атака була, але 7 з 10 ракет було збито. Також були знешкоджені надводні морські дрони. Ушкоджено два корабля. Проте, ця інформація суперечить фактам, що стали відомі на поточний момент.

За даними Telegram-каналів SHOT і Baza, йдеться про ураження великого десантного корабеля «Минск» та дизель-електричного підводного човна «Ростов-на-Дону». Вони спалахнули і добре горіли судячи з фото. Обидва судна перебували на ремонті в сухому доці.

Водночас низка OSINT-аналітиків, переглянувши супутникові знімки, припустили, що пошкоджень могли зазнати великий десантний корабель «Ропуча» та підводний човен KILO (носій ракет «Калібр»). Напередодні зранку вони перебували в сухдоці Севастополя.

Портал «Мілітарний», спираючись на супутникові знімки, зазначає, що на момент атаки в сухому доці перебували великий десантний корабль проекту 775 та підводна лодка, ймовірно, проекту 877/636.

За даними «Крим.Реалії», на цьому заводі здійснюється комплексний ремонт кораблів Військово-морського флоту рф. Низка російських Telegram-каналів пишуть про двох загиблих внаслідок атаки, проте офіційно окупаційна влада заявила лише про 24 поранених.

Командування повітряних сил підтвердило вдалу роботу українських пілотів.

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja