Факти про 150 мільярдну допомогу від країн НАТО Україні та оборонний бюджет США – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про 150 мільярдну допомогу від країн НАТО Україні та оборонний бюджет США

Генсек НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що загальна вартість наданої Україні допомоги від союзників за час повномасштабної війни становить близько 150 мільярдів євро. «Союзники НАТО за останній рік надали Україні військову та фінансово-економічну підтримку на близько 150 мільярдів євро, з яких 65 мільярдів – військова допомога», – заявив Столтенберг. Це перша озвучена сукупна вартість західної допомоги для України. http://surl.li/lkhus

 

Єнс Столтенберг також наголосив на необхідності збільшувати виробництво боєприпасів, та зазначив, що саме про це буде йти мова на зустрічі. Союзники готуються погодити нові нормативи запасів боєприпасів, аби бути спроможними і поповнювати власні склади, і передавати їх Україні.

«Союзники у НАТО підписали контракти з компаніями оборонно-промислового комплексу щодо нарощування виробництва, з огляду на сигнали щодо наших довгострокових потреб – і я вітаю цей крок. Деякі союзники запускають спільні проєкти та закупівлі щодо різних видів боєприпасів та складів для боєприпасів», – зазначив генсек.

В то же час слід зазначити, що США запланували на наступний рік рекордний військовий бюджет. Бюджет міністерства оборони Штатів на наступний рік перевищить 835 млрд доларів, і він є найбільшим в історії країни в мирний час. http://surl.li/lkhvh

План витрат, який президент Джо Байден запропонує в четвер, включає те, що офіційні особи називають одним з найбільших оборонних бюджетів країни в мирний час: 170 мільярдів доларів на закупівлю озброєнь і 145 мільярдів доларів на дослідження і розробки, що є рекордними показниками за останній час.

За словами одного з чиновників, обговорюючи бюджет до того, як він буде офіційно направлений до Конгресу, «верхня межа» бюджету Міністерства оборони на рік, що починається 1 жовтня, перевищить 835 мільярдів доларів у порівнянні з 816 мільярдами доларів на поточний фінансовий рік.

Хоча зброя, відправлена в Україну, виснажила запаси Пентагону, витрати на підтримку опору президента Володимира Зеленського російському вторгненню фінансуються за рахунок окремих додаткових асигнувань.

«Регулярний бюджет Міністерства оборони формується значною мірою через ескалацію напруженості у відносинах з Китаєм, який розглядається Пентагоном як головний потенційний претендент на військове лідерство в США», – ідеться в матеріалі Bloomberg.

Зокрема, на закупівлю, розвиток і модернізацію винищувачів F-35 у бюджеті передбачено 13,5 мільярдів доларів. Пентагон запросить 83 літаки F-35 для ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти, що відповідає цілям цих служб. Це включає заплановані 48 літаків для ВПС і 35 для ВМС і морської піхоти.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja