Факти про договір СНО-3 про обмеження ядерних озброєнь – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

Факти про договір СНО-3 про обмеження ядерних озброєнь

Росія повідомила, що виходить із договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО). Дана угода була укладена для обмеження ядерних озброєнь між США та рф. Такий сьогоднішній крок росії – черговий елемент ядерного шантажу кремля Заходу та підвищення ставок у війні проти України. Тут чітко простежується спроба маніпуляції – через подібні кроки змусити західні країни, і в першу чергу США, розпочати переговори з росіїю. То що ж відомо про цей договір, яка небезпека у таких маніпуляціях москви? Далі, декілька фактів.

 

ФАКТ 1.

Договор між Російською Федерацією та США про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних вооружень, СНО-ІІІ. двосторонній договір між Росією та США про подальше взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних вооружень. Договором було передбачено скорочення для кожної із сторін розгорнутих ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), балістичних ракет підводних човнів (БРПЛ) та важких бомбардувальників (ТБ) — до 700 одиниць.

Договір був підписаний президентами Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою 8 квітня 2010 року в Празі і вступив в дію 5 лютого 2011 року, змінивши договір СНТ-I, що закінчився в грудні 2009 року, та Договір про скорочення стратегічних наступальних потенціалів 2002 року. Договір був розрахований на 10 років із можливістю продовження за взаємною домовленістю сторін на 5 років.

ФАКТ 2.

27 січня 2021 року Державна дума та Рада Федерації ратифікували угоду між Росією та США про продовження ДСНО до 2026 року. 29 січня президент Росії Путін підписав закон про продовження ДСНО, а 3 лютого угода набула чинності.

Договор передбачав взаємні інспекції США та РФ на військові ядерні об’єкти один одного для взаємного контролю за ядерними озброєннями. Проте 2020 року через пандемію COVID-19 ці інспекції припинилися.

ФАКТ 3.

У серпні 2022 року Росія відмовила США в інспекції своїх ядерних об’єктів, заявивши, що через санкції російські інспектори не могли отримати транзитні візи для візитів до США. 31 січня 2023 року Держдепартамент США звинуватив Росію у порушенні СНТ-3.

ФАКТ 4.

21 лютого 2023 року президент Росії Володимир Путін у Посланні Федеральним Зборам заявив про призупинення участі РФ у договорі СНО-3. Відповідно заяві Росія не допустить інспекцію свого ядерного арсеналу представниками країн НАТО.

Путін назвав однією з причин цього рішення участь країн Заходу у плануванні Україною ударів по базах стратегічної авіації Росії: «Нам відомо, що Захід прямо причетний до спроб київського режиму завдати ударів по базах нашої стратегічної авіації». Інша причина, за словами Путіна, — це запит НАТО продовжити ДСНО і дозволити НАТО інспектувати ядерні об’єкти в Росії, але оскільки НАТО не входить до договору, то передусім альянс має приєднатися до договору, оскільки Франція та Великобританія також є ядерними державами.

Після рішення про призупинення членства в ДСНО 21 лютого 2023 року, МЗС РФ заявило про те, що Росія на час його дії продовжить дотримуватися кількісних обмежень озброєнь передбачених договором. Москва, за повідомленням відомства, не зробить жодних кроків назустріч США доти, доки Сполучені Штати не зроблять зусиль «цілей спільної деескалації та створення умов для відновлення повноформатного функціонування» угоди.

 

Матеріал підготвлено фахівцями видання “Реальна газета”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja