Факти про ідентифікацію загиблих полонених в наслідок теракту в Оленівці, в якому пропаганда рф звинуватила Україну – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про ідентифікацію загиблих полонених в наслідок теракту в Оленівці, в якому пропаганда рф звинуватила Україну

Рік тому росія влаштувала теракт у Оленівці – ізоляторі у якому перебували українські військові, переважно ті, хто захищав Маріуполь. РФ звинуватила у тих трагічних подіях Україну, мовляв полонені були знищені,  щоб вони не давали свідчення про «злодіяння київського режиму», Слідство з боку України по тих подіях триває досі. Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що в Україні ще триває ідентифікація українських полонених, які загинули через теракт окупантів в Оленівці рік тому й тіла яких вдалося повернути. http://surl.li/lprqz

 

“Україні вдалося повернути тіла українських захисників. Більшість із них – ідентифіковані… Наразі проходить аналіз ДНК, рідні відповідними органами поінформовані”.

Спочатку в новині повідомлялося, що Україні зараз вдалося повернути тіла полонених захисників, які загинули через теракт російських окупантів в Оленівці.

Проте представниця ГО “Спільнота родин Оленівки” Олександра Мазур сказала “Детектору медіа”, що Україна повернула тіла загиблих в Оленівці ще в жовтні минулого року, а журналісти неправильно зрозуміли Лубінця на брифінгу після правозахисного форуму “Легіон права” 7 липня.

Лубінець на брифінгу також зазначив, що українці, які загинули в Оленівці, мали офіційний статус військовополонених. Вони були верифіковані МКЧХ.

Омбудсмен також розповів, що після теракту вперше спілкувався з російською уповноваженою Тетяною Москальковою і запропонував допустити в Оленівку міжнародних експертів.

Спочатку російська сторона погодилась, але потім з’явилися інформація, що росіяни терміново прибирають барак, в якому утримували українських військовополонених і де росіяни влаштували вибух, щось упорядковують, проводять “ремонтні роботи”.

В результаті на місце злочину так нікого й не допустили.

Крім того, Місія ООН зі встановлення фактів про теракт в окупованій Оленівці жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами щодо вибуху в колонії: “Місію закрили, а я з ними навіть не зустрівся. На мій погляд, не зустрівся через їхнє небажання реально чимось займатися”.

За словами Лубінця, упродовж усього часу роботи місії – 5 місяців, він неодноразово намагався зустрітися з її учасниками онлайн чи офлайн.

Зокрема, він висловлював готовність їхати у Нью-Йорк, щоб передати ті матеріали, які є в української сторони, а це експертний аналіз фото, відеоматеріалів, які оприлюднювали росіяни: “На наш погляд, на погляд експертів, не тільки українських, які брали в цьому участь, це був заряд, встановлений всередині цього бараку, який дає дуже високу температуру”.

Однак, за його словами, місію закрили: “Про це повідомив речник Гутерреша на пресконференції, і на пряме запитання журналістів: Ви прийняли рішення закрити цю місію через те, що РФ не допустила представників місії до Оленівки? Відповідь була: “Ми це не коментуємо”.

29 липня 2022 року російські медіа повідомили про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині, де утримувалися українські полонені. Пропагандисти стверджували, що є щонайменше 53 загиблих

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja