Факти про кількість ув’язнених, які «зникли» із буцигарень росії за 2022 рік – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про кількість ув’язнених, які «зникли» із буцигарень росії за 2022 рік

Ні Федеральна служба виконання покарань, ні Пригожин, ні міністерство оборони не публікували офіційні дані про кількість завербованих на війну ув’язнених. Масштаби вербування можна було оцінити за статистикою тюремного населення, але ФСВП на певний час перестала її публікувати, а в січні і зовсім відзвітувала, що воно більше не скорочується. Колонії в 35 регіонах Росії недорахувалися 17 тисяч ув’язнених під час війни в Україні, порахували ЗМІ. Про це повідомляють розслідувачі видання Медіазона http://surl.li/llidu

 

Видання знайшло дані на сайтах 35 регіональних управлінь ФСВП – до початку 2023 року кількість ув’язнених у цих регіонах сумарно скоротилася на 17 тисяч. Найбільше ув’язнених “зникли” в Самарській (2723), Челябінській (1574) і Кіровській областях (1153), а також у Татарстані (1040).

Ув’язнені в кількох регіонах навели свої дані про вербування в колоніях – так, у Тульській області вони підтверджують статистику ФСВП про тюремне населення, а дані відомства в Красноярському краї та Ярославській області виявилися нижчими.

Сумарно на початок 2023 року в цих 35 регіонах стало на 17 тисяч ув’язнених менше (це більше ніж половина від скорочення за рік загалом по країні).

Водночас видання повідомляє, що зібрані дані неповні. Також “Медіазона” зазначає, що невідомо, із чим пов’язаний великий приріст кількості ув’язнених у Смоленській області та окупованому Криму: будь-яких новин про нові побудовані тут колонії не було.

Журналісти зв’язалися з ув’язненими в кількох регіонах.

Співрозмовник в одній із колоній у Тульській області розповів, що з колоній в усій області завербувалися на фронт приблизно тисяча осіб: цю цифру, за його словами, назвали ув’язненим співробітники ФСВП. Це підтверджується і статистикою: на початок 2022 року в колоніях Тульської області утримували 6,4 тисячі осіб, а на початок 2023 року – 5,5 тисячі (на 875 менше).

Водночас у кількох регіонах цифри, опубліковані ФСВП, не сходяться з розповідями ув’язнених. Наприклад, тюремне відомство в Красноярському краї повідомляє, що кількість ув’язнених за рік практично не змінилася (-54). При цьому про активність вербувальників у цьому регіоні повідомляли відразу кілька джерел. Наприклад, колишній політв’язень Іван Асташин писав, що з однієї тільки норильської ІК-15 на війну пішли 270 осіб.

Як стало відомо, ще 4 липня 2022 року в колоніях Санкт-Петербурга ув’язнених почали вербувати в “добровольці” для поїздки на війну в Україні у складі ПВК “Вагнера”. 20 липня повідомлялося, що ПВК “Вагнера” проводила набір на службу серед російських в’язнів у півтора десятках колоній Росії. 25 липня Центр журналістських розслідувань “MediaHub” звернув увагу на появу в соцмережах Киргизстану оголошень ПВК “Вагнер” про вербовку громадян на війну в Україну під виглядом набору працівників у приватні охоронні підприємства у регіонах Росії.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja