Факти про кількість втрат України у війні з росією за оцінками американської та європейських розвідок – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про кількість втрат України у війні з росією за оцінками американської та європейських розвідок

Розвідувальні дані, які поширюються серед держав-членів Європейського Союзу, оцінюють втрати українських військових за час повномасштабної війни з Росією в 13 тисяч загиблих. Про це йдеться в публікації видання Euractiv, яке отримало відповідний документ у своє розпорядження. http://surl.li/hijkr

 

Згідно з оцінками Європейського Союзу, які наводяться в документі й ґрунтуються на повідомленнях України країнам-членам ЄС, повідомленнях ЗМІ та витоках розвідданих, втрати Збройних Сил України оцінюються в 13 тисяч загиблих під час бойових дій і ще 35 тисяч поранених.

Оцінки США, які вказуються в тому ж документі, свідчать, що Київ втратив 17,5 тисячі військовослужбовців убитими в боях, а також загалом від 124 до 131 тисячі втрат – це поранені, загиблі, зниклі безвісти та інші.

Водночас ЄС схильний вважати, що американські дані є завищеними, зазначає Euractiv.

Що стосується російських втрат, то в документі наводяться українські оцінки, згідно з якими РФ втратила 185 тисяч загиблими й 555 тисяч пораненими. Згадуються й дані США, згідно з якими російські втрати становлять від 189,5 до 223 тисяч, з них 43 тисячі загиблими.

Західні дипломати і військові в розмові з Euractiv застерегли, що отримати офіційне підтвердження кількості жертв з обох сторін практично неможливо.

Зауважимо, що видання не вказує, станом на яку дату наводились оцінки втрат України та Росії в повномасштабній війні.

Від початку повномасштабного вторгнення Україна засекретила дані про втрати із стратегічних міркувань. Лиш фрагментально деякі посадовці та військові озвучували цифри втрат, або співвідношення втрат України та росії, за яким можна було зорієнтуватися по більш-менш реальних цифрах.

Так у кінці вересня 2022 року Головнокомандувач Валерій Залужний озвучив цифру втрат українських сил оборони на рівні біля 7 000 загиблих.

На піку боротьби за Бахмут у лютому 2023 року секретар РНБО Олексій Данілов озвучив співвідношення втрат на фронті – 1 до 6 інколи 1 до 7.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja