Факти про кількість заявок від українців за програмою «єВідновлення» та «єОселя» – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про кількість заявок від українців за програмою «єВідновлення» та «єОселя»

За першу добу роботи програми держдопомоги на відновлення пошкодженого житла єВідновлення українці успішно подали 3 194 заяви про виплату допомоги. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. http://surl.li/llzvx

 

Зокрема, тільки за один день, попри технічні проблеми, подали 2 454 заяви. Далі комісії, які будуть створені при органах місцевого самоврядування, опрацюють заяви та розпочнуть безпосереднє обстеження житла.

Інформуємо громадян, чиє житло було пошкоджене, подавати заяви про виплату допомоги в застосунку Дія”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві додали, що перед цим потрібно попередньо подати через Дію, нотаріуса чи ЦНАП інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане.

Програма “єВідновлення” розпочала свою роботу 10 травня. У межах неї українці зможуть отримати кошти на ремонт їхніх домівок, які постраждали через війну.

Максимальна сума – 200 тис грн. Заявки можна подавати через “Дію”.

Згодом повідомлялось, що тисячі українців почали подавати заявки на грошову допомогу по програмі єВідновлення – через велику кількість заявок система була перевантажена. Пізніше у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури заявили про стабілізацію роботи системи держпрограми компенсації за зруйноване житло “єВідновлення” у “Дії”.

Крім того, за державною програмою “єОселя” українці вже отримали понад тисячу кредитів на житло на 1,4 мільярда гривень. Про це повідомив заступник міністра економіки Олександр Грибан.

«Уже видано 1 тис кредитів на 1,3 млрд грн. Це в принципі небагато, але вже старт», – повідомив він на Архітектурно-будівельному бізнес-форумі.

У компанії «Укрфінжитло», яка координує програму, зазначили, що з 1 017 пільгових кредитів 835 одержали військовослужбовці та силовики, 93 – медики, 78 – освітяни, 11 – науковці. За її даними, з початку травня банки-партнери видали 57 кредитів на 83,5 млн грн.

Програма охопила всі регіони України,окрім тимчасово окупованих територій.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja