Факти про легіон «Свобода росії», який воює на боці України – Без Брехні
Фактчек

Факти про легіон «Свобода росії», який воює на боці України

У відкритих джерелах йдеться про те, що легіон «Свобода росії» був створений 11 березня 2022 року, його основу складають колишні російські військові та добровольці.

 

У маніфесті, оприлюдненому минулого квітня, йшлося, що легіон від імені вільних громадян рф «взяв на себе відповідальність і почав боротьбу за нову росію». Під керівництвом путіна росія перетворилася на країну-ізгоя, знищено її економіку, добробут народу та будь-яке волевиявлення.

«Ми боремося проти диктаторського режиму путіна, проти обмеження демократичних цінностей, тотальної корупції, обмеження прав людини, відсутності свободи слова», – йшлося у маніфесті. Легіон також закликав російських військових припинити вбивати мирне населення України та приєднуватись до них.

У росії ж вважають, що легіон – терористична організація (це рішення суду), нібито створена в Україні «для підриву основ конституційного ладу, повалення влади в країні, у тому числі шляхом здійснення терористичних актів, що загрожує безпеці суспільства і держави».

У травні-серпні 2022 року формування існувало у вигляді малих бойових груп, які воювали у складі Інтернаціонального легіону ЗСУ. А з серпня розпочався масовий набір охочих.

Легіон складається з бойового крила, члени якого воюють на боці української армії, а також всенародного руху, що складається із цивільних.

Чисельність легіону «Свобода росії», за даними ЗМІ, становить від 500 до 100 бійців. У легіоні зазначають, що вони не приватна військова компанія, як «Вагнер», а легальний підрозділ, що взаємодіє з ЗСУ.

На озброєнні формування, якщо судити з їхніх операцій, є танки, артилерія, бронетехніка, міномети, стрілецька зброя, протитанкові комплекси, безпілотники, ПЗРК та інше.

 

При підготовці публікації використані матеріали видання «Слово і діло» http://surl.li/kuvva

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja