Факти про програму НАТО із щорічного виділення Україні 500  млн євро військової нелетальної допомоги – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про програму НАТО із щорічного виділення Україні 500  млн євро військової нелетальної допомоги

Міністри закордонних справ країн Північноатлантичного Альянсу  офіційно підтримали розробку багаторічної програми підтримки України, яка допоможе їй зблизитись із НАТО.

Про це Столтенберг заявив на пресконференції в Брюсселі за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО. http://surl.li/llaiq

 

“Ми розробимо багаторічну ініціативу підтримки України, яка допоможе забезпечити умови оборони України, здійснити перехід від обладнання та доктрин радянської епохи до стандартів НАТО та підвищити оперативну сумісність з НАТО”, – зазначив він.

За словами генсека НАТО, цей крок демонструє “довгострокову відданість Альянсу Україні та наближає Україну до євроатлантичної сім’ї”.

“Члени Альянсу чітко дали зрозуміти, що ми залишаємось відданими політиці відкритих дверей НАТО. Ми заохочуємо Україну продовжувати шлях реформ – навіть у важкі часи. Ми обговорили важливість антикорупційних заходів, верховенства права та прав меншин”, – зазначив він.

Столтенберг також нагадав, що очікує на участь президента Володимира Зеленського в саміті Альянсу в липні.

Генсек НАТО ще декілька днів тому анонсував погодження старту розробки багаторічної програми підтримки для України, яка передбачатиме й підтримку по завершенні війни з Росією. За даними ЗМІ, він також просить країни-члени виділяти по 500 мільйонів євро на рік для Комплексного пакета допомоги Україні, через який вона отримує нелетальну допомогу.

Комплексний пакет допомоги Україні було запроваджено після саміту НАТО у Варшаві у 2016 році. Він спрямований на надання нелетальної допомоги й покращення взаємосумісності українських івійськових зі стандартами Альянсу. Летальну допомогу, як відомо, надають окремо країни-члени Альянсу.

 

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja