Велика Британія виділить близько 16 млн фунтів стерлінгів (20,5 млн доларів) на допомогу Україні у сфері кіберзахисту. Згідно із заявою британського уряду, на допомогу Україні у сфері кіберзахисту планується виділити 16 млн фунтів стерлінгів, з можливістю отримання ще 9 мільйонів фунтів стерлінгів від міжнародних союзників.
«Лондон заявив, що цей пакет допомоги – на додаток до 6,35 млн фунтів, оголошених минулого року – допоможе Україні краще захистити свою критично важливу національну інфраструктуру від руйнівних російських атак, оскільки Київ веде контрнаступ, щоб витіснити російські війська з окупованих ними територій на півдні та сході України», – йдеться в повідомленні.
Прем’єр Британії Ріші Сунак зазначив, жахливі напади Росії на Україну не обмежуються варварським вторгненням на сушу, але також включають спроби атакувати кіберінфраструктуру, яка надає життєво важливі послуги, від банківських послуг до енергопостачання.
Він додав, що фінансування має вирішальне значення для припинення кібератак, зміцнення захисту України та підвищення здатності до виявлення та знешкодження шкідливого програмного забезпечення.
Нагадаємо, що росія почала атакувати кіберпростір України за тиждень до повномасштабного вторгнення.
14 лютого були атаковані близько 70 державних вебсайтів, які були побудовані на CMS October компанією Kitsoft. Kitsoft також наразі займається розробкою нових та модернізацією наявних компонентів «Дії» на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг. http://surl.li/ljtux
15 лютого о 20:21 почалася нова DDoS-атака на державні та банківські сайти України, що тривала понад 5 годин.
Цілями цього разу стали близько 15 банків, зокрема «ПриватБанк» та «Ощадбанк», а також сайти домену gov.ua. Сайти «ПриватБанку» та «Ощадбанку», а також Міноборони, Збройних сил та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій на деякий час припинили роботу. США допомогли швидко відбити атаку і пообіцяли посприяти в розслідуванні. В цілому сайти банків постраждали меншою мірою. Сайти «ПриватБанку» та «Ощадбанку» запрацювали вже 16 лютого.
23 лютого 2022 року, за день до широкого вторгнення Росії на територію України, було зафіксовано кібератаку на державні ресурси та банки. Нова хвиля кібератаки почалася приблизно о 16:00, було ушкоджено сайти Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та Міністерства закордонних справ. Міністерство освіти і науки з метою запобігання кібератаці закрило доступ до свого вебсайту. За словами міністра цифрової трансформації Федорова, портал та сайт застосунку «Дія» успішно борються з атакою. Пізніше стало відомо, що вебсайти СБУ, Міністерства стратегічних галузей, інфраструктури та агрополітики також зазнали шкоди.
Наступні атаки відбувалися вже під час повномасштабного вторгнення.