Факти про пропозицію Міноборони України про зменшення граничного віку обліку військовозобов’язаних з 27 до 25 років – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про пропозицію Міноборони України про зменшення граничного віку обліку військовозобов’язаних з 27 до 25 років

Міністерство оборони повідомляє про пропозицію зменшити граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Реагуючи на звернення Збройних Сил України, спільно напрацювали пропозиції змін до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. http://surl.li/llvgn

 

Дані зміни продиктовані тим, що під час дії правового режиму воєнного стану відсутня потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років”.

Міноборони пояснює причини цієї ідеї так:

1) По-перше, необхідність щорічного прибуття громадян призовного віку до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

2) По-друге, “тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації”.

3) Всі ініціативи Сил оборони України, спрямовані на зміцнення обороноздатності держави, є обґрунтованими, погодженими з іншими урядовими і безпековими структурами та мають на меті виключно оптимізацію процесів задля наближення нашої Перемоги!

Кожен спільний крок, кожне урядове рішення, кожна зміна до Закону – це відповідь на широкомасштабне вторгнення росії з метою зміцнення нашої обороноздатності. Кожне таке рішення проходить жорстке випробування в умовах воєнного стану”.

Відповідно до статті 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” передбачає, серед іншого: “Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою”.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja