Факти про резолюцію Сенату США, що радіаційне забруднення території союзників вважатиметься нападом на НАТО – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про резолюцію Сенату США, що радіаційне забруднення території союзників вважатиметься нападом на НАТО

У Сенаті США з’явилася резолюція, у якій пропонують вважати дії Росії, Білорусі “або їхніх маріонеток” нападом на НАТО, якщо їхні дії призведуть до радіоактивного забруднення території союзників. Проєкт внесли сенатор-республіканець Ліндсі Грем та демократ Річард Блюментал. http://surl.li/ljwmm

 

Вони зазначають, що до внесення резолюції їх спонукало анонсоване Росією розміщення тактичної ядерної зброї у Білорусі.

Сенатори зазначають, що це перший прецедент після розпаду СРСР, коли Росія перемістила свою ядерну зброю за межі власних кордонів, і це є серйозною загрозою для глобальної безпеки на тлі триваючої війни в Україні.

З тексту також зрозуміло, що другою причиною є непередбачувана ситуація на Запорізькій АЕС, яка перебуває під контролем окупаційних сил РФ.

Грем і Блюментал пропонують, аби будь-яке застосування РФ, Білоруссю «чи їхніми маріонетками» тактичної ядерної зброї, або ж руйнування ядерного об’єкта, що призведе до потрапляння радіоактивних елементів на територію країн-членів НАТО і завдасть серйозної шкоди, вважалося нападом на Альянс і приводом для задіяння статті 5.

«Загроза застосування Росією ядерної зброї – реальна. Найкращий спосіб стримування цієї загрози – дати путінській Росії ясність, що станеться, якщо вони застосують ядерну зброю. Наш меседж спрямований до оточення Путіна. Якщо ви це зробите і виконаєте ці накази – якщо вони будуть віддані, можете очікувати серйозної реакції НАТО. Ви будете у стані війни з НАТО», – заявив Грем.

«Мета цієї резолюції – надіслати сигнал Володимиру Путіну і його військовим: вони будуть знищені, якщо застосують тактичну ядерну зброю, або якщо зруйнують АЕС у такий спосіб, що це створить загрозу для найближчих членів НАТО… Війська (Путіна) ризикують бути цілковито знищені силами НАТО, якщо виявляться настільки безвідповідальними і нераціональними, що застосують тактичну ядерну зброю», – заявив сенатор Блюментал.

Сенатори пропонують адміністрації Байдена провести відповідні консультації з лідерами інших країн-союзниць та європейськими партнерами і продумати дії, щоб мінімізувати загрозу для цивільного населення і підготувати дипломатичну та військову реакцію, «співрозмірну ситуації».

Така ініціатива сенаторів США з’явилася на тлі заяви очільника кремля про те, що нібито російські ядерні боєголовки вже переміщені на територію Білорусі.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja