Факти про рішення ЄС про прискорену процедуру вступу України в Європейський Союз та категоричну протидію Угорщини – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про рішення ЄС про прискорену процедуру вступу України в Європейський Союз та категоричну протидію Угорщини

Європейська комісія пропонує здійснювати процедуру вступу України до Європейського Союзу за новою процедурою, яка передбачає підготовку технічних питань переговорів про вступ паралельно з політичними. Раніше в ЄС діяла покрокова процедура відкриття переговорів. Спершу так звана міжурядова конференція держав-членів ЄС затверджувала технічний документ під назвою «переговорні рамки», без якої переговори не могли початись у принципі. Для України таку ситуацію пропонується змінити. http://surl.li/mzclb

 

Попередній формат вступу штучно гальмував початок переговорів, приміром, для Албанії та Північної Македонії. Вони отримали політичне рішення про початок переговорів ще у березні-2020, але через проблеми з політичними вимогами чекали на затвердження «рамки» понад два роки – до червня-2022-го.

Та й відтоді вони не мають значного прогресу – ще рік тривав так званий скринінг, тобто перевірка сумісності з правом ЄС, і лише у грудні 2023 року ці дві західнобалканські держави мають відкрити перші переговорні глави.

У випадку з Україною Єврокомісія врахувала нову реальність і запропонувала паралельний підхід у переговорах замість покрокового.

Це означає, що проміжні, технічні етапи – а саме підготовка переговорної рамки і скринінг законодавства – розпочнуться вже у грудні 2023 року, щойно з’явиться політичне рішення саміту ЄС, де має бути схвалена пропозиція Єврокомісії почати переговори з Україною.

Але для цього на саміті ЄС Україні треба отримати згоду всіх лідерів – зокрема й прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана – на відкриття переговорів.

Брюссель хоч і не дає Києву 100% гарантії, але стверджує на закритих переговорах, що, швидше за все, з Орбаном треба буде домовляться. Угорський лідер неодноразово доводив, що за фінансові вливання з європейського бюджету ЄС готовий поступитися своїми «принципами» – зараз є розрахунок на схожий сценарій.

В той же час, головний угорський дипломат Петер Сійярто, перебуваючи з візитом у Лісабоні, прокоментував для своєї Facebook-аудиторії звіт Європейської комісії щодо розширення, зокрема в частині, що стосується України.

Сійярто вважає, що оцінка Єврокомісії про невиконання Україною умов є «правильною». http://surl.li/mzckt

«Спосіб, у який Україна порушує найбільш основоположні права ЄС у питанні прав національних меншин, є особливо кричущим. А позаяк, згідно з оцінкою ЄС, Україна не виконала умов для членства, ми не вважаємо, що будь-який подальший прогрес у питанні про переговори про вступ із Україною є своєчасним», – сказав він.

На думку голови МЗС Угорщини, вступ до Євросоюзу України, поки там триває війна, принесе війну у «спільноту, чого, очевидно, не хоче ніхто».

«Україна перебуває у стані війни, тож можемо побачити, що там не дотримуються ані свободи слова, ані свободи вираження, і вибори не проводяться теж. Було б вочевидь абсурдним для держав-членів ЄС ухвалювати позицію щодо того, як в Україні за таких умов функціонують інститути верховенства права», – додав Сійярто.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja