Факти про розсекречені дані, які свідчать, що війна в Україні відкинула військовий потенціал рф на 10-15 років назад – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про розсекречені дані, які свідчать, що війна в Україні відкинула військовий потенціал рф на 10-15 років назад

Війна проти України спустошила довоєнну російську армію, хоча російська федерація змогла частково компенсувати втрати і продовжує готуватися до тривалої війни. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни з посиланням на дані розвідки США.

“У розсекреченій розвідувальній оцінці повідомляється, що російські війська втратили 315 тис. осіб із 360 тис. особового складу, 2200 із 3500 танків і 4400 із 13 тис. 600 бойових машин піхоти і бронетранспортерів, які брали участь у повномасштабному вторгненні в Україну. В оцінці йдеться про те, що станом на кінець листопада 2023 року російські сухопутні війська втратили понад чверть своїх запасів військової техніки, які були до вторгнення, що знижує складність і масштаб російських наступальних операцій в Україні”, – йдеться у звіті.

 

За даними ISW, російське керівництво вжило масштабних заходів щодо формування сил, щоб компенсувати людські втрати. У вересні 2023 року українська розвідка повідомила, що російські війська мають 420 тис. військовослужбовців в окупованих областях України.

“Часткова мобілізація розпочалася у вересні 2022 року, і тривалі російські зусилля з криптомобілізації, найімовірніше, компенсували російські втрати, про які повідомила розвідка США, хоча нові російські військовослужбовці, імовірно, мають нижчі бойові можливості, ніж ті, яких вони замінили. Російське військове командування також докладає довгострокових зусиль щодо реструктуризації та розширення з метою формування стратегічних резервів і підготовки до потенційної майбутньої широкомасштабної війни із застосуванням звичайних озброєнь проти НАТО, хоча короткострокові й середньострокові потреби України в живій силі, імовірно, підривають ці зусилля”, – наголошується у зведенні.

Крім того, повідомляється, що рф поступово мобілізує свою оборонно-промислову базу для розв’язання проблем із матеріальними втратами в Україні й підтримання тривалих військових дій, хоча немає жодних ознак того, що вона домоглася значного прогресу в компенсації втрат бронетехніки в Україні.

Нещодавно розсекречені дані розвідки США вказують на те, що Росія зазнала значних втрат у результаті свого майже дворічного вторгнення в Україну, включаючи серйозні невдачі під час останнього наступу.

Дані, які частково були надані Голосу Америки, свідчать, що понад 13 000 російських військовослужбовців було вбито або поранено після того, як Москва почала жовтневий наступ уздовж осі Авдіївка-Новопавлівка на сході України. http://surl.li/ofzso

Розвідка США також вважає, що українські військові знищили або знерухомили понад 220 російських бойових машин, що еквівалентно 6 батальйонам техніки.

“Спроба Росії здійснити наступ не принесла жодних стратегічних здобутків”, — заявила Голосу Америки представниця Ради національної безпеки США Едріенн Вотсон, назвавши втрати росіян “серйозними”.

“Але Росія сповнена рішучості просуватися вперед, – додала вона. – Росія, схоже, вірить, що взимку глухий кут на полі бою вичерпає підтримку Заходу для України і зрештою дасть Росії перевагу, незважаючи на втрати та постійну нестачу навченого персоналу, боєприпасів і обладнання”.

Рішення про розсекречення даних розвідки було прийнято у вівторок, коли президент України Володимир Зеленський перебував у Вашингтоні і спілкувався з законодавцями США та президентом США Джо Байденом.

Під час виступу в Університеті національної оборони у Вашингтоні в понеділок Зеленський закликав законодавців США “не зраджувати” українські сили та надавати більше зброї та підтримки, попередивши, що Москва розглядає Україну “лише як сходинку”.

“Ми знаємо, що робити, — сказав він. — Ви можете розраховувати на Україну, і ми сподіваємося, що так само зможемо розраховувати на вас”.

Білий дім наполягає на тому, щоб законодавці США схвалили понад 61 мільярд доларів додаткового фінансування для Києва до кінця року.

Але деякі законодавці відмовилися від цього, а деякі республіканці наполягають, що будь-яка угода, що передбачає надання Україні більше грошей повинна також включати положення щодо посилення імміграційної політики США та безпеки вздовж південного кордону США з Мексикою.

Однак посадовці Білого дому посилаючись на останні розсекречені дані розвідки, стверджують, що з фінансуванням для України не можна зволікати.

“Україні вдалося зупинити російські війська, але Путін продовжує наказувати своїм військам йти вперед”, — каже Голосу Америки високопоставлений чиновник адміністрації на умовах анонімності через делікатний характер розвідданих і політичних переговорів.

“Надзвичайно важливо продовжувати підтримувати Україну та переконатися, що вони мають те, що їм потрібно, щоб захистити себе”, – додав чиновник.

Військові та розвідувальні служби США раніше заявляли, що втрати Росії в Україні відкинули її військо на п’ять-десять років назад.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja