Факти про так звану «таємну» зустріч представників України та держав G7 з групою країн Глобального Півдня – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про так звану «таємну» зустріч представників України та держав G7 з групою країн Глобального Півдня

Минулого місяця між Україною, її партнерами з Групи семи (G7) та невеликою групою країн Глобального Півдня відбулася раніше неанонсована зустріч, щоб спробувати заручитися підтримкою для мирного плану Києва. Таку інформацію поширило агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела, які обізнані про ці події.

 

Раніше не розголошувана зустріч радників з питань національної безпеки 16 грудня відбулася в Саудівській Аравії після більш масштабних, широко розрекламованих зустрічей, спрямованих на протидію спробам Москви розділити і зобразити Україну та її союзників як таких, що не бажають вести переговори про припинення війни.

Секретність була частково спрямована на те, щоб країни-учасниці почувалися більш комфортно щодо своєї присутності на ній. За словами учасників, менший формат дозволив провести більш вільну і відверту дискусію щодо так званої “формули миру” і планів просування цього процесу, а також принципів потенційної взаємодії з Росією в майбутньому.

Втім на цій зустрічі, зустрічі, що відбулася в Ер-Ріяді, не було досягнуто значного прогресу. За даними людей, знайомих з ходом зустрічі, Україна та її партнери з G7 продовжують чинити опір закликам країн Глобального Півдня до прямої взаємодії з Росією.

Москва засудила зусилля союзників, до яких Росія не була запрошена, як фарс.

У той час як високопосадовці з Індії, Саудівської Аравії і Туреччини приєдналися до грудневої зустрічі в Ер-Ріяді, інші великі країни Глобального Півдня, які приїжджали на деякі з попередніх великих сесій – зокрема, Китай, Бразилія і Об’єднані Арабські Емірати – не надіслали своїх представників.

Багато країн-учасниць розглядають Пекін як ключовий фактор впливу на Москву, зважаючи на тісні зв’язки між ними.

Київ і його партнери в G7 підтвердили свою точку зору, що справедливий мир повинен поважати територіальну цілісність і суверенітет України, і заявили, що цілі президента Росії Владіміра Путіна не змінилися, і він не демонструє жодних ознак серйозного бажання вести предметні переговори і не поважає попередні домовленості.

Союзники чітко дали зрозуміти, що продовжуватимуть підтримувати Україну, а ЄС і США висловили впевненість у тому, що пакети підтримки будуть узгоджені.

Україна та її партнери запланували наступну зустріч розширеної групи радників у Швейцарії наступного тижня напередодні Всесвітнього економічного форуму в Давосі і запросили на неї понад 100 країн. Попередні засідання відбулися в Копенгагені, Джидді та на Мальті минулого року.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja