Факти про те, чому Головнокомандувач Валерій Залужний не дав наказ на підрив мостів у столиці – Без Брехні
Фактчек

Факти про те, чому Головнокомандувач Валерій Залужний не дав наказ на підрив мостів у столиці

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну та спроби оточення Києва не дав згоди на підрив мостів у столиці. За даними української служби BBC, розмова про це виникла 26 лютого 2022 року. http://surl.li/ljbgk

 

На третій день повномасштабного вторгнення РФ в Україну вже було очевидно, що план росіян “захопити Київ за три дні” провалився, проте вони підійшли дуже близько до столиці.

Росіяни не змогли висадити десант із військовою технікою в Гостомелі, проте взяли в оперативне оточення Чернігів, стрімко просувалися Сумщиною і з дня на день могли вийти на лівобережні передмістя Києва.

Публічно влада закликала українців не панікувати, однак між собою члени уряду почали активно обговорювати ідею підірвати усі київські мости, аби затримати російську армію перед річкою Дніпро і не допустити ворога до урядового кварталу.

Тоді один із високопоставлених урядовців набрав тодішнього голову СБУ Івана Баканова і вимагав, аби той наказав своїм спецпризначенцям підірвати мости і відрізати лівий берег Дніпра від правого, пише BBC News Україна.

“Ситуація була складною. Баканов подзвонив до головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного. Той його вислухав і без вагань відповів: “Підірвати мости? В жодному разі! Це буде зрада тих, хто залишився на лівому березі Дніпра – і військових, і цивільних”.

Таким чином мости у столиці залишилися неушкодженими і зіграли свою важливу роль у логістиці оборони Києва і у подальшому всієї операції по звільненню Київщини.

У ніч на 24 лютого 2022 року російський диктатор Володимир Путін почав повномасштабне вторгненння в Україну, Росія атакувала з різних напрямків. Київ зазнав авіаударів, у Гостомелі росіяни з гелікоптерів обстрілювали летовище ДП “Антонов”. Передмістя Києва швидко опинилося під окупацією, однак у владі заспокоювали, що оточення столиці не станеться.

23 березня 2022 року українські війська посунули лінію фронту на схід від Києва на 25-35 км, а 29 березня РФ почала відводити свої війська з Київщина та Чернігівщини бо опинилася у стратегічному тупіку у цих зонах бойових дій.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja