Факти про те, що Україна у 2022 році зайняла третє місце за рівнем імпорту зброї – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про те, що Україна у 2022 році зайняла третє місце за рівнем імпорту зброї

Повномасштабне вторгнення росії в Україну кардинально змінило ситуації із постачанням зброї в Україну. Як у довоєнні роки українська держава більше покладалася на зброю власного виробництва та більше експортувала, то війна змінила пріоритети.

Масштаби бойових дій та застосування техніки та різних видів зброї дуже швидко звели на нівець свої запаси. Україна вимушена була просити зброю у союзників. Спершу це були зразки радянського періоду. Згодом цілком резонно стало питання про перехід на західні зразки.

 

У 2022 році Україна стала третім у світі імпортером зброї, це стало можливим завдяки військовій допомозі США та країн ЄС.

Про це йдеться в дослідженні Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). http://surl.li/lkjai

«У результаті військової допомоги з боку США та багатьох європейських держав після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Україна стала 3-м найбільшим імпортером озброєнь протягом 2022 року (після Катару та Індії)”, – йдеться в релізі.

Найбільшими постачальниками зброї для України стали Сполучені Штати (34%), Польща (17%) та Німеччина (11%).

За період з 2018-2022 років Україна стала 14-ю за величиною імпорту. За п’ятирічний період на Україну припадало 2% світового імпорту зброї.

Загальний експорт озброєння з Росії впав на 31% у період між 2013–2017 та 2018–2022 роками, а її частка у світовому експорті озброєння знизилась з 22% до 16%.

«У світовому експорті зброї тривалий час домінували США та Росія (послідовно найбільші за величиною експортери зброї протягом останніх трьох десятиліть). Однак розрив між ними значно збільшується, а між Росією та третім за величиною постачальником, Францією, скорочується», – зазначають дослідники.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja