Факти про те, що Україні самостійно не вистачить ресурсів та фахівців для відновлення Каховської ГЕС – Без Брехні
Фактчек

Факти про те, що Україні самостійно не вистачить ресурсів та фахівців для відновлення Каховської ГЕС

В Україні через дефіцит кадрів наразі не вистачить фахівців для будівництва нової Каховської ГЕС та облаштування водосховища.

Про це заявляють в Конфедерації роботодавців України, яка провела дослідження наявності в Україні кваліфікованих кадрів, необхідних для будівництва дамби, ГЕС та облаштування водосховища. http://surl.li/lodnm

 

«Якщо відбудова ГЕС почнеться у 2024 році, то досвідчених кваліфікованих працівників в Україні знайти буде важко або неможливо», – йдеться у дослідженні.

«З великою ймовірністю можна сказати, що в Україні нема достатньої кількості спеціалістів, щоб за пʼять років у режимі 24/7 привести до ладу водосховище площею 2,16 тис км2 (як 2,5 площі Києва) та береговою лінією 896 км (як від Львова до Харкова), а також меліоративні канали довжиною 1,1 тис км та збудувати нову ГЕС», – стверджують в Конфедерації роботодавців.

Згідно з прогнозами, у регіоні знаходження Каховської ГЕС, дамби та водосховища (Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська області) лише за трьома напрямками, де має бути задіяна найбільша кількість кваліфікованих працівників – монтажники, оператори важкої будівельної техніки (бульдозери, грейдери) та монтажники залізобетонних конструкцій – дефіцит кадрів становитиме від 6 до 45%.

Усі перелічені фахівці потрібні для відновлення водосховища, обладнання каналів, зведення конструкцій ГЕС та монтажу обладнання. З урахуванням того, що в макрорегіоні потрібно відновлювати не тільки ГЕС, а й десятки міст та сотні сіл, то цих фахівців, швидше за все, не вистачить», – йдеться у дослідженні.

На Конфедерації роботодавців України відзначили, що для зменшення дефіциту в стислі строки потрібно застосувати військовий досвід, коли нові спеціальності та нову техніку освоїли тисячі українських військових.

«В основі цих процесів – чітке розуміння необхідної чисельності фахівців, виходячи із завдань, кількості й типів техніки, що є на фронті. Такий же підхід потрібно використати й на «трудовому фронті», роблячи поправку на вільність вибору професій, рівень зарплат та умови праці», – зазначають фахівці.

Нагадаємо,  що У лютому 2022 року російські окупанти захопили Каховську ГЕС та початок Північнокримського каналу. Перший тиждень вересня 2022 року з шести агрегатів ГЕС функціонували чотири, тобто станція працювала на 2/3 встановленої потужності. У серпні 2022 року оперативне командування Південь повідомило, що після точкових ударів ЗСУ міст на Каховській ГЕС стало неможливо використовувати

Інформація про можливий підрив Каховської гідроелектростанції почала з’являтися в ЗМІ восени 2022 року.

6 червня о 2:35 та 2:54 ночі сейсмічні датчики в Україні та Румунії виявили ознаки потужних вибухів. А супутники-розвідники США, оснащені інфрачервоними датчиками, зафіксували ознаки тепла, що відповідали сильному вибуху в районі греблі Каховського водосховища.

Вранці того ж дня згідно офіційного повідомлення Оперативного командування «Південь» ЗСУ стало відомо про техногенну катастрофу на Каховській ГЕС. Свідчення очевидців, які чули потужні вибухи протягом 2:15 та 3 години ранку в районі гідроелектростанції та заміри рівня води Каховського водосховища, який опустився нижче верхньої межі бетонного фундаменту, дали підставу високопосадовцям України стверджувати про пошкодження Каховської ГЕС вибухом у середині основи, вчиненим російськими окупаційними військами.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja