Факти про участь у війні проти України на боці рф найманців з Непалу, Куби та Ірану – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про участь у війні проти України на боці рф найманців з Непалу, Куби та Ірану

Днями в мережі поширилося відео, на якому українські військові допитують непальця, який воював на боці країни-агресорки. З відео стало відомо, що хлопцю 22 роки. До війська рф він вступив, бо, мовляв, в нього закінчилась віза, не було грошей, і тому він вирішив вступити до лав російської армії.

Уряд Непалу одразу відреагував на це відео та закликав уряд росії не вербувати непальців до лав терористичної армії. Проте, не лише громадяни цієї країни стали зі зброєю проти України.

Непальці на війні з Україною

4 грудня мережею поширилося декілька відео за участі полоненого громадянина Непалу, який воював в російській армії. На одному з них він знятий разом з іншими військовими 70 мотострілецького полку. Видно, що їх взяли в полон.

Інше відео – фрагмент з інтервʼю з полоненим. У ньому непалець стверджує, що перебував на фронті 1 місяць та 20 днів. Воювати пішов, бо не мав грошей.

«Університет сказав мені заплатити гроші, а в мене не було грошей. Кажуть: “нема грошей, повертайся до своєї країни”. Я не хотів повертатися без грошей. І в мене не було іншого вибору, як піти до російської армії. За 1 місяць та 20 днів вони мені заплатили лише один раз – 4000 рублів.

Спочатку вони казали, що будуть платити 195 000 рублів, але не платили. Тільки 4000 рублів заплатили…  Скільки (громадян – ред.) з Непалу воює, я не знаю. Але друг казав, що більше 4-5 тисяч людей. Тут 5 непальців (перебувають – ред.) у тиловій зоні, а взагалі група (складається – ред.) з 23 людей. Однозначно хочу повернутися не в росію, а на батьківщину. Тому що не маю рублів та багато друзів загинуло», – сказав полонений непалець.

Для розуміння всього сюру ситуації пояснюємо: громадянин Непалу воював на боці країни-агресора за 1200 гривень. Або за 32 долари.

5 грудня зʼявилися заяви уряду Непалу. Зокрема, Міністерство закордонних справ країни зробило заяву, де звернулося до росії з вимогою не вербувати своїх громадян до російської армії.

Зокрема, МЗС Непалу порушило питання повернення тіл 6 загиблих громадян їх країни.

«Уряд Непалу звернувся до російського уряду з проханням негайно повернути тіла загиблих і виплатити компенсацію їхнім сім’ям». Крім того, як йдеться в заяві, Непал спрямував дипломатичні зусилля для звільнення з полону свого громадянина, який служив у російській армії.

Посол Непалу в Москві Мілан Радж Туладхар заявив, що наразі лише 150-200 непальців працюють найманцями в російській армії. Ця цифра разюче різниться з тими, що називають самі найманці.

 Хто ще воює на боці росії?

Офіційних даних щодо іноземців, що воюють на боці рф, як таких, немає. Згідно з даними Вікіпедії, можна говорити про так званих добровольців із Словаччини, Чехії, Франції, Бразилії, Італії, Іспанії, США, Німеччини.

Крім того, є країни, які перенаправляють цілі загони зі своїх країн. Так серби утворили незаконне збройне формування, сформоване з сербів-четників, «Йован Шевич». А поляки – польську національну більшовицьку організацію «Фаланга».

Крім того, у квітні 2022 року журналіст-розслідувач Том Купер повідомив, що в Україні діють до 500 вояків Корпус вартових Ісламської революції і Хезболли.

Найочевиднішим прикладом іноземців, що підтримують росію у війні є білоруси. З перших днів повномасштабного вторгнення ця країна стала додатковим плацдармом для розміщення російської військової техніки, а її громадяни – важливим людським ресурсом.

У ГУР України повідомляють, що деяка кількість військовослужбовців ССО епізодично брала участь в боях на перших етапах війни.

У травні 2022 року білоруський генеральний штаб також повідомив про направлення бійців ССО на кордон з Україною – таким чином нібито вирішили відреагувати на рухи ЗСУ.

За майже 2 роки повномасштабного вторгнення громадян Білорусі укомплектовували до бригад ТРО, залучали до охорони російської військової техніки. Проте, офіційної інформації про безпосередню участь поки немає.

Вербували на війну проти України і громадян Куби. У травні російське видання «Рязанские ведомости» повідомило, що кубинці поповнюють лави тих, хто воює на території України. При цьому пропагандисти повідомляли, що кубинці мали отримати одноразову виплату в розмірі приблизно 5 тисяч доларів від уряду Москви та Рязанської області, де були розміщені військові.

Це недивно, зважаючи на доволі тісні відносини Куби та росії. Проте, як зазначає ВВС, багато кубинців, які опинилися у російській армії, скаржаться на обман з боку уряду рф.

Кубинці розповідають на засадах анонімності, що їх обдурили. Чоловіки уклали контракт на розбирання завалів у російських містах, пошкоджених внаслідок війни, але в підсумку їх завербували в російську армію.  Загалом, за словами анонімів, у такій ситуації опинилися приблизно 18 кубинців.

А Інститут вивчення війни заявляє, що станом на початок жовтня 2023 року для участі в збройній агресії проти України росіяни завербували вже понад 100 громадян.

Як росіяни вербують іноземців?

Направду, основним джерелом маніпуляцій лишаються виплати. Окупанти обіцяють великі гроші, а потім, як у випадку з полоненим з Непалу, лишали ні з чим. І ця тактика, у переважній своїй більшості, спрацьовує.

Також іноземцям обіцяють роботу (звісно, з великими зарплатами). Це може бути робота на складах чи підприємствах, розбори завалів. Також є пропозиції для чорноробочих.

Але не варто забувати про те, що є і ті, хто свідомо їде до росії, щоб стати учасником війни проти України. Як ті ж кубинці. За даними Reuters, було близько сотні новобранців, які добровільно поїхали до Росії, щоб працювати на військових.

А деяким не треба ні грошей, ні посад і воюють вони на засадах «братських відносин». Як, наприклад, серби чи ті ж бойовики Хезболли, які за власним бажанням вступають до лав армії рф. І роблять це не лише після початку повномасштабного вторгнення, але ще з часів окупації Криму.

 

*у публікації використані матеріали Агентства “UA News” http://surl.li/nyhjg

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja