Факти про… унікальний механізм вилучення заморожених російських активів на користь України від Бельгії – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про… унікальний механізм вилучення заморожених російських активів на користь України від Бельгії

Бельгія розробила й запропонувала країнам механізм «Великої сімки», щоб допомогти якому можна розблокувати заморожені російські активи в Європі для використання в Україні. Про це повідомляє Financial Times. http://surl.li/qdodq

 

Суть механізму працює в тому, що країни G7 розробляють план випуску боргових зобов’язань для фінансування України, використовуючи російські активи в якості застави для погашення боргу.

Це, як пише видання, змусити Кремль почати платити за своє вторгнення.

Високопосадовці з двох країн G7 вважають, що наразі це основний варіант розблокування заморожених коштів РФ для України.

Цей план забезпечив би “трохи ліквідності для українців на основі пропозиції, яку вже дала коаліція, що Росія заплатить”.

Західні союзники України вимагають від Росії погашення боргу за випущеними зобов’язаннями, але якщо Москва відмовиться, то партнери будуть залучати заморожені активи РФ. Це допоможе обійти деякі юридичні перепони для конфіскації російських коштів.

Стаття Financial Times про механізм залучення російських активів для України/ скріншот з сайту FT
Стаття Financial Times про механізм залучення російських активів для України/ скріншот з сайту FT

Цей план дозволяє відкласти питання про те, що відбувається з суверенними російськими активами, хоча вони будуть використані як застава.

Видання зазначає, що за словами джерела, яке брало участь у переговорах між США та ЄС щодо російських активів, пропозиція Бельгії стала “спробою знайти компроміс між постійними точками зору як у країнах ЄС, так і в G7”.

Тепер, більша частина російських активів зберігається в брюссельському розрахунковому центрі Euroclear, тому Бельгія не має бажання брати на себе відповідальність у односторонньому порядку й виступає за колективне рішення.

Як уже писав “Флот 2017”, адміністрація президента США Джо Байдена підтримала законодавчу ініціативу щодо конфіскації майже $300 млрд із заморожених російських активів і направлення цих коштів на відбудову України. США почали переговори з європейськими партнерами щодо використання заарештованих російських активів для допомоги Україні у військових діях. Партнери розглядають варіанти застосування цих коштів. Хоча раніше Сполучені Штати виступали проти конфіскації російських активів, заморожених із початком війни.

США також виступають за колективне рішення щодо використання заморожених активів Росії для України. Йому потрібно передавати тривала підготовка з шести-семи важких етапів, тому не варто чекати на нього швидко. 24 січня профільний комітет Сенату Конгресу США схвалив закон, який дозволяє Сполученим Штатам конфіскувати активи російського терористичного режиму та передавати ці дії Україні.

Також сталося, що наприкінці січня 2024 року профільний комітет із політичних питань ПАРЄ схвалив проєкт розв’язання із закликом до конфіскації заморожених російських активів та передачі їх на ціли відбудови України. Крім того, постійні представники країн Євросоюзу досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja