Факти про заяву Німеччини та США які спростовують інформацію про причетність України до диверсії на «Північному потоці» – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про заяву Німеччини та США які спростовують інформацію про причетність України до диверсії на «Північному потоці»

Німеччина і Сполучені Штати закликали дочекатись офіційних результатів розслідування диверсій на “Північних потоках” у Балтійському морі восени 2022 року, перш ніж говорити про ймовірну причетність тих чи інших сторін до неї. http://surl.li/lkhnp

 

Речник федерального уряду Німеччини на прохання прокоментувати публікації ЗМІ, де вказувалось на причетність “проукраїнської групи” до вибухів на російських газогонах, зазначив, що цю інформацію в Берліні взяли до відома, але коментувати не будуть.

“Федеральна прокуратура розслідує цю справу з початку жовтня 2022 року. Таким чином, вона має суверенітет над процедурою”, – йдеться в коментарі.

Своєю чергою координатор з питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив журналістам у вівторок, що Вашингтон чекає на завершення розслідувань, які тривають у Німеччині, Швеції та Данії.

“Ми вважаємо, і президент (Джо Байден) сказав про це, що це акт саботажу. Але ми повинні дозволити цим розслідуванням завершитися, і лише тоді ми повинні розглядати, які подальші дії можуть бути або не бути доцільними”, – сказав Кірбі.

Днями авторитетне американське ліберальне видання The New York Times також опублікувало статтю з посиланням на джерела та дані розвідки, які схильні вважати, що за вибухом газопроводів “Північні потоки” в Балтійському морі стоять неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

Як стверджується у статті, нові розвіддані США свідчать про причетність до диверсії “проукраїнської групи”, до складу якої входили противники президента Росії Владіміра Путіна. Більш конкретної інформації про те, хто саме стояв за організацією підривів “Північних потоків”, не наводиться.

“Посадовці, які ознайомилися з розвідувальними даними, заявили, що, на їхню думку, диверсанти, найімовірніше, були громадянами України або Росії, або ж і тими, й тими”, – зазначається в статті The New York Times.

Також стверджується, що немає доказів причетності до нападу ані офіційної влади України або громадян США чи Британії, про що не раз говорила російська сторона, ані уряду власне Росії, яку Київ і деякі європейські країни вважали винною в підриві власних газогонів для дестабілізації енергетичного ринку в Європі.

А за даними німецьких ЗМІ, слідство в Німеччині встановило судно, яке використовувалось для здійснення диверсії на російських газогонах “Північні потоки” в Балтійському морі восени 2022 року, і вважає, що воно так чи інак пов’язане з Україною.

Німецьким слідчим нібито вдалося ідентифікувати судно, яке, ймовірно, використовувалося для підриву “Північних потоків”. Ідеться про яхту, орендовану в польської компанії, яка, ймовірно, належить двом українцям.

Незважаючи на те, що сліди диверсії, як пише Zeit, “ведуть до України”, німецьким слідчим поки що не вдалося з’ясувати, хто стоїть за її організацією. Західні розвідслужби не виключають, що це могла бути “операція під чужим прапором”, аби вивести на Україну як на виконавця – але, як зазначає Zeit, “слідчі, судячи з усього, не знайшли жодних доказів, які б підтверджували такий сценарій”.

За даними слідства, таємну операцію здійснила команда із шести людей, яка складалась із “капітана, двох водолазів, двох помічників водолазів і жінки-лікаря, які, як стверджується, доставили вибухівку до місця злочину і встановили її там”. Громадянство злочинців слідство в Німеччині не встановило; ймовірно, вони користувались підробленими документами.

Україна неодноразово ж заявляла, що не причетна до диверсій на «Північних потоках»

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja