Факти про зниження рівня підтримки українських біженців серед громадян Естонії – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про зниження рівня підтримки українських біженців серед громадян Естонії

Країни Балтії були одним з перших, хто прихистив українських біженців – в більшості жінок з дітьми та людей похилого віку – хто тікав від війни в Україні. Були розроблені десятки програм підтримки. Фінансове навантаження на суспільство зросло. Безумовно, що з часом ставлення до біженців змінилося. Про настрої серед громадян Естонії – далі у матеріалі.

 

Підтримка прийому українських воєнних біженців серед жителів Естонії впала до найнижчого рівня за 12 місяців.

Про це свідчать результати опитування, проведеного фірмою Turu-uuringute на замовлення Державної канцелярії, повідомляє ERR. http://surl.li/lkiwr

У лютому 67% жителів вважали, що держава в разі потреби має приймати українських воєнних біженців.

Проти прийняття Естонією українських воєнних біженців у лютому були 24 відсотки респондентів, решта не зуміли висловити думку з цього приводу.

Серед естонців прийом українських біженців у лютому підтримували 76%, серед неестонців – 48%. Не підтримували – 17% і 38% відповідно. 6% естонців і 14% неестонців вагалися з відповіддю.

За повідомленням Держканцелярії, підтримка прийому українських воєнних біженців серед усіх жителів країни впала до найнижчого рівня за 12 місяців.

У грудні, коли проводилося попереднє аналогічне опитування, 73% респондентів підтримували прийом державою українських біженців, проти були 21%. Ще 6% тоді не зуміли висловити думку.

У лютому 66% жителів Естонії підтримували військову допомогу союзників Україні (85% естонців, 27% представників інших національностей), 80% підтримували надання гуманітарної допомоги

Україні (88% естонців, 64% представників інших національностей), 69% вважали, що Естонія має підтримувати повоєнну відбудову України (80% естонців, 47% представників інших національностей), а

61% підтримували санкції проти Росії, навіть якщо це спричинить помітне зростання цін на енергію та продукти харчування в Естонії (79% естонців, 25% представників інших національностей).

З кінця лютого 2022 року Естонія прийняла понад 68 000 українських воєнних біженців. Як повідомлялося, у Британії вісім з десяти людей, які приймали українців, що тікали від війни, сказали, що мають позитивний досвід прийому біженців, в той час як більшість громадськості вважає, що Британія повинна продовжувати приймати людей із зон бойових дій, згідно з новим дослідженням.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja