Факти про зустріч Google, Microsoft, OpenAI та Anthropic у Білому Домі з проблеми поширення дезінформації через штучний інтелект – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про зустріч Google, Microsoft, OpenAI та Anthropic у Білому Домі з проблеми поширення дезінформації через штучний інтелект

Керівники Google, Microsoft, OpenAI та Anthropic запрошені до Білого дому а зустріч з віце-президентом США Камалою Харріс та вищими посадовими особами адміністрації Байдена, щоб обговорити ключові аспекти застосування штучного інтелекту у соцмережах (ШІ) та на тлі цього – загроз із поширенням дезінформації. http://surl.li/lluxw

 

У запрошенні зазначається, що президент США Джо Байден “очікує, що такі компанії, як ваша, повинні переконатися в безпеці своїх продуктів, перш ніж робити їх доступними для громадськості”.

Занепокоєння щодо швидкозростаючої технології штучного інтелекту включає в себе порушення конфіденційності, упередженість і побоювання, що вона може сприяти поширенню шахрайства і дезінформації.

У квітні Байден заявив, що поки що невідомо, чи є ШІ небезпечним, але підкреслив, що технологічні компанії несуть відповідальність за безпеку своїх продуктів. За його словами, соціальні мережі вже продемонстрували, якої шкоди можуть завдати потужні технології без належних гарантій.

Адміністрація також шукає коментарі громадськості щодо запропонованих заходів підзвітності для систем штучного інтелекту, оскільки зростає занепокоєння щодо їхнього впливу на національну безпеку та освіту.

Компанії не відразу відповіли на запит агентства про коментарі.

ChatGPT, програма зі штучним інтелектом, яка нещодавно привернула увагу громадськості своєю здатністю швидко писати відповіді на широкий спектр запитів, зокрема, привернула увагу американських законодавців, оскільки стала найбільш швидкозростаючим споживчим додатком в історії з більш ніж 100 мільйонами активних користувачів щомісяця.

На зустрічі в четвер візьмуть участь голова адміністрації Байдена Джефф Зієнтс, заступник голови адміністрації Брюс Рід, радник національної безпеки Джейк Салліван, директор Національної економічної ради Лаель Брейнард та міністр торгівлі Джина Раймондо.

Раінше власник Facebook, компанія Meta, заявила, що викрила постачальників шкідливого програмного забезпечення, які використовують інтерес громадськості до ChatGPT, щоб заманити користувачів до завантаження шкідливих програм і розширень для браузерів http://surl.li/lluvo

У Meta порівняли це явище з шахрайством з криптовалютами.

Зазначається, що з березня компанія виявила “близько 10 сімейств шкідливих програм і понад 1 000 шкідливих посилань”, які рекламувалися як інструменти з популярним чат-ботом на основі штучного інтелекту.

У деяких випадках шкідливе програмне забезпечення надавало робочу функціональність ChatGPT разом із шкідливими файлами, зазначили в компанії.

Виступаючи на прес-брифінгу, присвяченому звіту, директор з інформаційної безпеки Meta Гай Розен сказав, що для зловмисників “ChatGPT – це нова криптовалюта”.

Розен та інші керівники Meta заявили, що компанія готує захист від різноманітних потенційних зловживань, пов’язаних з генеративними технологіями ШІ, такими як ChatGPT, які можуть швидко створювати подібні до людських тексти, музику та інші твори мистецтва.

Законодавці відзначили, що ці інструменти можуть полегшити поширення дезінформаційних кампаній в Інтернеті.

Відповідаючи на запитання, чи використовується генеративний ШІ в інформаційних операціях, керівники Meta відповіли, що поки що зарано, хоча Розен сказав, що очікує, що “погані гравці” будуть використовувати ці технології, щоб “спробувати прискорити і, можливо, збільшити масштаби” своєї діяльності.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja