Факти про звіт служб США, які викрили схеми приховування майна та коштів російськими олігархами на Кіпрі – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Факти про звіт служб США, які викрили схеми приховування майна та коштів російськими олігархами на Кіпрі

Кіпр отримав від уряду США 800-сторінкове досьє, в якому детально описуються порушення санкцій місцевими фізичними та юридичними особами, які дозволили російському мільярдеру Алішеру Усманову та іншим подібним особам приховати свої величезні статки у кіпрській зоні, повідомляє The Guardian. http://surl.li/llzex

«Коли президент Нікос Хрістодулідіс пообіцяв продовжити переслідування юридичних та аудиторських фірм, які допомагали олігарху, Вашингтон оприлюднив документи, які є своєрідним інструментарієм для полегшення цього процесу. Очікується, що за ними послідують щонайменше два інших досьє», – пише видання.

Розкриваючи отримання “пакету даних” у вівторок, Христодулідіс наполягав на тому, що розпочалася нова ера в країні-члені ЄС, давно відомій як “Москва на Середземному морі” через її фінансові зв’язки з Росією – і репутацію м’якого регулювання.

“Вкрай важливо, щоб ми підійшли до цього питання з належною серйозністю і зробили все можливе, щоб не дозволити нікому очорнити ім’я країни”, – сказав він на ключовому економічному форумі в Нікосії, столиці острова.

“І я впевнений, що тв, хто представляє нашу економіку, розуміє і поділяє необхідність покінчити з цією справою і перейти в нову еру”, – додав він.

“Христодулідіс, який змінив Нікоса Анастасіадіса на посаді президента в лютому, з несподіваною наполегливістю говорив про необхідність боротися з порушеннями санкцій, якщо Кіпр хоче зберегти свою репутацію бізнес-центру.

У квітні більше десятка кіпрських громадян і юридичних осіб потрапили під новий раунд санкцій США і Великої Британії після того, як були визнані “фінансовими посередниками” Усманова і Романа Абрамовича, близьких соратників президента Росії Владіміра Путіна”, – пише газета.

За даними британського уряду, кіпрські компанії, в тому числі відома юридична фірма, допомагали Усманову, який перебуває у санкційних списках Великої Британії та США, управляти маєтком Саттон-Плейс у графстві Суррей в Англії.

Ці звинувачення глибоко збентежили новий уряд Кіпру, а високопоставлені джерела повідомляють про паніку в секторі фінансових послуг, пише The Guardian.

За останні тижні сотні фірм поспішили дистанціюватися від росіян, що потрапили під санкції, на тлі повідомлень у ЗМІ про те, що пов’язані з Кремлем компанії також почали шукати притулку від можливих обмежень на іншій півночі острова, контрольованій Туреччиною.

“Були підозри, що Христодулідіс є проросійським. Але він, схоже, доводить, що його критики помиляються. Нарешті ми бачимо нового лідера, який намагається ребрендингувати Кіпр як чисту і безпечну країну для інвесторів після десятиліття сумнівних фінансових оборудок”, – зазначив у розмові з виданням аналітик з Нікосії Коста Константі.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja