ФактиPRO лист десятків американських акторів, співаків, музикантів науковців до Конгресу США за відновлення допомоги Україні – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

ФактиPRO лист десятків американських акторів, співаків, музикантів науковців до Конгресу США за відновлення допомоги Україні

Відомі особистості, такі як акторка і співачка Барбра Стрейзанд, актори Шон Пенн та Лів Шрайбер, астронавт Скотт Келлі, музичний гурт Imagine Dragons, історики Тімоті Снайдер та Сергій Плохій, політологи Френсіс Фукуяма та Майкл Макфол, – загалом близько 40 підписів, – закликали американський Конгрес якнайшвидше затвердити додаткову допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів, яку вже понад пів року не можуть ухвалити американські законодавці.

 

“Українці дають нам шанс. Шанс для американців вчинити правильно, для них, для нас, заради порядності, заради людяності. Україна може захистити себе і забезпечити стабільність у всьому світі. Але якщо ми дозволимо Україні програти, ми запрошуємо катастрофу для них і катастрофу для себе”, – пишуть світові знаменитості у відкритому листі.

“Якщо Україна зазнає поразки, ми опинимося в набагато небезпечнішому світі. Це буде світ, де ми можемо очікувати війни в Європі та війни в Азії. Світ, у якому Росія може перекрити продовольство на Близький Схід і в Африку, яке зараз постачає Україна. Світ без правил і світ, повний ядерної зброї”, – додають автори листа.

Звернення, яке публікує CNN, пояснює, що українці борються за своє існування проти Росії, яка відкрито погрожує українцям геноцидом.

“Російські лідери відкрито кажуть, що їхня мета – знищення української держави та знищення українців як народу. Російські пропагандисти чи не щодня погрожують геноцидом”, – кажуть автори відкритого листа.

Вони нагадують, що те, що робить Росія зараз з українськими містами, прямо зараз знищуючи “старовинне та красиве місто Харків, де колись проживало 1,5 мільйона людей”, вона перед тим робила з Маріуполем, Алеппо та Грозним.

Борючись з Росією самотужки, українці захищають Європу і захищають американські інтереси, роблячи те, що не можуть зробити самі американці, вважають автори листа.

“Збройні сили України захищають основні американські інтереси. Вони роблять речі, які американці не можуть зробити самі. Поглинувши всю атаку Росії, вони унеможливлюють інші війни в Європі. Вони стримують Китай, жодним чином не провокуючи Пекін. Показуючи, що ядерній державі можна протистояти, вони вчать інші країни, що їм не потрібно створювати ядерну зброю. Два роки українці захищали нас, як і свій народ”, – мовиться у листі.

Вони вважають, що “більшість американців це розуміють і хочуть допомогти Україні. І більшість обраних представників також”.

Автори листа додають, що цього тижня Конгрес повернувся до засідання, на якому законодавці можуть проголосувати за надання допомоги.

“Часу мало, і нові небезпеки можуть настати дуже швидко. Разом ми закликаємо Конгрес вчинити правильно – прямо зараз. Підтримайте Україну”, – закликають автори листа.

Білий Дім та державний секретар Ентоні Блінкен закликали Конгрес зробити пріоритетним погодження допомоги Україні цього тижня. Нині пакет допомоги США для України, Ізраїлю та інших партнерів, який вже погодили в Сенаті, не виносять на голосування у Палаті представників. Спікер-республіканець Майк Джонсон заявив, що законодавці працюють над альтернативним варіантом документа з допомогою Україні.

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja