ФактиPRO меседжі очільника ГУР МО Буданова про мобілізацію у рф, ракетні обстріли, контрнаступ України – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

ФактиPRO меседжі очільника ГУР МО Буданова про мобілізацію у рф, ракетні обстріли, контрнаступ України

Днями очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов дав інтерв’ю американському діловому тижневику The Wall Street Journal.  http://surl.li/qszus

У бесіді з журналістами головний розвідник озвучив низку важливих меседжів, які стосуються ситуації на фронті, потужності росії вести довготривалу війну, поточних загроз та викликів та перспектив українських наступальних дій. Далі у матеріалі ключові меседжі Буданова по вказаних вище та інших темах.

 

СИТУАЦІЯ НА ФРОНТІ

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов на тлі виведення ЗСУ з Авдіївки Донецької області визнав важку ситуацію на фронті.

При цьому Буданов зазначив, що у Росії теж є проблеми. Так, за його словами професійна російська армія була в основному знищена в перший рік вторгнення. Зараз Росія відправляє на “м’ясні штурми” непідготовлених мобілізованих.

За словами керівника ГУР, Росія використовує більше артилерійських снарядів, ніж може виготовити. Крім того, окупанти припинили бити по Україні ракетами через скорочення поставок.

На думку Буданова, Росії буде важко досягти своєї головної стратегічної мети – захоплення всіх східних територій Донецької та Луганської областей цього року. “У них немає сил”, – зазначив він.

За словами очільника ГУР, російській армії знадобилося майже два роки важких штурмів з початку повномасштабного вторгнення, щоб взяти Авдіївку.

 

ПРО ЗАГРОЗИ ТОП-КЕРІВНИКАМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

Росія активізувала план, що поєднує дезінформацію та намагання вбити відомих українців. Загарбники прагнуть посіяти розбрат у суспільстві та ЗСУ: «Росія планувала операції під чужими прапорами проти українських політиків, які можуть бути використані для розколу суспільства, звинувачуючи владу…»

Буданов згадав фейк про те, що президент Франції Еммануель Макрон відклав свій візит до України нібито через побоювання замаху. Це теж було частиною російської операції.

«Це все елементи однієї великої ідеї», – вказав начальник ГУР.

Пік інформаційної атаки РФ буде навесні. При цьому відбудуться «потужні військові удари, спрямовані на те, щоб скористатися будь-яким розбратом».

 

ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ У РФ ТА ЇЇ ПОТУЖНОСТІ

За словами Буданова країна-агресор РФ може мобілізувати близько 30 тисяч людей на місяць. кількість російських солдатів, які зараз воюють проти України. За його словами, збройні сили агресора налічують 510 000 військових в Україні та навколо неї.

В той же час, за словами керівника ГУР МО Росія не має сил для захоплення всіх східних районів Донецької та Луганської областей цього року.  Росія також має проблеми, оскільки її кращі сили було знищено у перший рік війни.

 

ПРО РАКЕТНІ УДАРИ РФ

За словами Буданова, останніми тижнями ракетні удари по українських містах припинилися, оскільки російські поставки закінчилися.

Він також розповів, що росія використовує більше артилерійських снарядів, ніж може виготовити, і хоча минулого року на озброєння надійшли сотні танків, більшість із них були старими моделями, знятими зі зберігання та відремонтованими, а нових було лише 178.

Крім того, Буданов наголосив, що професійна армія росії була значною мірою знищена в перший рік вторгнення в Україну, тому зараз вона кидає у самогубні атаки ненавчених призовників.

 

ПРО ПОТЕНЦІЙНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КОНТРНАСТУП

«Якщо Україна зможе вести грамотну оборону, послаблюючи російські сили і одночасно відновлюючи свої власні, то у 2025 році вона зможе почати новий контрнаступ проти ослабленого противника», – заявив Буданов.

У нещодавньому дослідженні лондонського аналітичного центру Royal United Services Institute йдеться про те, що російські сили, найімовірніше, досягнуть піку до кінця року, а у 2025 році відчуватимуть дедалі більшу нестачу боєприпасів і бронетехніки.

Є ще один фактор: чи буде надано додаткову підтримку з боку США, яку блокують республіканці в Конгресі.

«Чи будуть вони готові забезпечити нас припасами на весь рік, поки ми готуємося, чи ні? Це цікаве питання», – констатує очільник ГУР МО.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja