ФактиPRO. «Усі, хто причетний до інтерв’ю Такера Карлсона з путіним, – вороги США і Заходу». Оцінка західних ЗМІ пропагандистського перфомансу кремля – Без Брехні
Фактчек

ФактиPRO. «Усі, хто причетний до інтерв’ю Такера Карлсона з путіним, – вороги США і Заходу». Оцінка західних ЗМІ пропагандистського перфомансу кремля

Поки на росії заходяться істерикою щастя від двогодинної пропагандистської лекції бункерного диктатора недолугому Такеру Карлсону про 1001 версію того, хто ж «вигадав» Україну, визнані західні медіа вже дали оцінку перфомансу кремля. Низка топових видань констатували, що так зване інтерв’ю – добірка вже всім відомих, брехливих російських наративів, які виправдовують російську агресію проти України. Далі про це у матеріалі.

 

THE WASHINGTON POST

Більшу частину інтерв’ю Карлсон мовчав або виглядав розгубленим — The Washington Post про інтерв’ю проросійського журналіста Такера Карлсона з путіним.

Аналізуючи розмову американського журналіста з очільником Кремля, автори статті зазначають, що перші пів години кремлівський диктатор витратив на «історичну тираду» про заснування росії та «невіддільність» України від неї, говорив про  розпад Союзу та «експансіонізм» НАТО. Він не давав Карлсону вставити жодного слова і різко реагував, коли той намагався його щось запитати.

В свою чергу, Карлсон не поставив жодного запитання про атаки рф на цивільні райони або критично важливу інфраструктуру в Україні, внаслідок яких загинули тисячі людей. Не згадував він і звинувачення у воєнних злочинах, висунутих проти російського лідера, і насильницьку депортацію українських дітей. Також не було також запитань про широкомасштабні політичні репресії проти критиків путіна або про тривалі тюремні строки, призначені простим росіянам, які беруть участь в антивоєнних протестах.

Натомість Карлсон ставив дедалі езотеричніші запитання, зокрема про те, чи може світовий лідер бути справжнім християнином, а іноді, здавалося, підштовхував путіна до твердження про існування «глибинної держави» у США й обговорення інших теорій змови.

«Я не зовсім упевнений у тому, що думаю про це інтерв’ю… Мені знадобиться рік, щоб вирішити, що це було… путін — не та людина, яка дає багато інтерв’ю. Він не вміє пояснювати… Але він явно проводить багато часу у світі, де йому не потрібно пояснювати», — сказав Такер Карлсон у відеоролику, опублікованому на його сайті після інтерв’ю

THE GUARDIAN

«Інтерв’ю путіна, зняте в Москві, є першим інтерв’ю західним ЗМІ відтоді, як росія вторглася в Україну в лютому 2022 року. Це ознаменувало новий рівень ганьби для Карлсона, який часто критикував підтримку України з боку США і називав президента України Володимира Зеленського «українським сутенером» і «щуроподібним»».

КІР ДЖАЙЛЗ, ПИСЬМЕННИК І ДОСЛІДНИК, ЯКИЙ ВИВЧАЄ РОСІЮ

Дослідник заявив наступне: «Усі, хто причетний до інтерв’ю Такера Карлсона з путіним, — вороги США і Заходу».

LE MONDE

«Карлсон провів не просто формальне інтерв’ю, а справжню рекламну акцію для путіна».

EL PAIS

«Вибір часу для цієї інформаційної бомби, схоже, не випадковий. Візит Карлсона до Москви відбувся в той момент, коли бойові дії в Україні зайшли в глухий кут і на тлі дедалі більшого розколу в Республіканській партії щодо війни і допомоги Україні».

 

Публікація підготовлена за матеріалами видання «Дзеркало тижня».

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja