Фанат ХАМАСу, комунізма й Путіна: що за “журналіст” Хінкл відвідав окуповану частину Запорізької області – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фанат ХАМАСу, комунізма й Путіна: що за “журналіст” Хінкл відвідав окуповану частину Запорізької області

Російська пропаганда стало використовує закордонних псевдо-експертів і блогерів, щоб створити ілюзію підтримки на заході. Минулого тижня окуповані Мелітополь і Токмак відвідав такий діяч на ім’я Джексон Хінкл.

Хінкл під час інтерв’ю окупаційним медіа позував на фоні радянського прапора і розповідав, як усіх американців вразило інтерв’ю Путіна Такеру Карлсону. За його словами, американці зрозуміли, який в росіян мудрий досвідченій  лідер, а вторгнення до України має під собою серйозне підґрунтя, якому десятки років. Також Хінкла поводили по Токмаку. Там він зробив висновок, що бачить обстріли лише житлових будинків і цивільної інфраструктури, а уражень військових не бачить.   

 

Отже, хто такий Джексон Хінкл? Попри стильну бороду, йому лише 24 роки.

Це один з ключових протрампістських агітаторів в американському інтернет-просторі. І, мабуть, один з найекзотичніших. Хінкл стало підтримує Трампа саме як “захисника прав пролетаріату” і називає себе “МАГА-комуністом”.

“Журналіст” поважає Йосифа Сталіна і періодично називає себе маоістом. Хінкл підтримує сирійського диктатора Башара Ассада і заперечує, що той використовував хімічну зброю проти свого народу. Після цього вже не дивно, що Хінкл вклоняється перед Путіним.

В старших класах юнак захоплювався екологією, зокрема – збереженням водних ресурсів та боротьбою з ядерними відходами. Але приблизно під час закінчення коледжу, в 2020 році, він почав свою медійну кар’єру. Тоді він запустив шоу на YouTube під назвою The Dive with Jackson Hinkle. Там від екологічної тематики він швидко перейшов до критики боротьби з COVID-2019 і до розповідей про змови еліт. З початком агресії РФ він почав її стало виправдовувати. 

Це тривало півтора роки, поки восени 2023 року ХАМАС не напав на Ізраїль. Хінкл так затято виправдовував ХАМАС та його дії, що в підсумку його забанили і за антиізраїльску пропаганду, і за поширення дезінформації про Україну.  Бан вразив його і на YouTube, і на Твітчі. У підсумку Хінкл лишився лише в Твіттері, де його не банили за звинувачення Ізраїлю, і там за рахунок хайпу на темі він збільшив свою аудиторію до двох мільйонів. Згодом Хінкл перебрався також і на Rutube, але там прихильників в нього дуже мало.  

Хінкл не такий статусний прихильник Росії та Путіна, як Олівер Стоун або Стівен Сігал, але свою частину уваги від росіян він теж має – його стало цитують як “журналіста”, або новини з його коментарями називаються на кшталт “В США оцінили/назвали ….”

Протягом приблизно року Хінкл жив разом з Анною Лінниковою, “Міс Росія 2022”, але наприкінці 2023 року вона покинула його, звинувативши в постійній брехні, нарцисизмі і необгрунтованих ревнощах.

Деякі аналітики вважають Хінкла насамперед троллем, який здобуває відомість і монетизацію на хейті та всіх людях, що хочуть йому заперечити.

Втім, якщо Хінкла позбавили джерел доходу на Ютьюбі та Твітчі, то в нього лишається тільки дохід від росіян, яким потрібні такі “журналісти” для створення бодай якогось фасаду. 

 

Матеріал підготовлено командою видання «Запорізький центр розслідувань» http://surl.li/cqxwip

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja