Фейк, брехня і маніпуляції про фото Алеї Слави у Харкові від американського журналіста – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейк, брехня і маніпуляції про фото Алеї Слави у Харкові від американського журналіста

Нещодавно проросійські телеграм-канали, а також роспропагандисти поширили маніпулятивно-фейкові дописи з фотографіями кладовища з жовто-блакитними прапорами у Харкові. Мовляв, поки Україна відмовляється від так званих мирних переговорів з росією, ЗСУ несуть величезні втрати.

Посилалися на американського журналіста Крістофера Міллера, який справді опублікував у Twitter вищезгадані світлини. Що з цими меседжами не так і в чому полягає чергова неправда пропагандистів –  далі у матеріалі.

 

Головна пропагандистка кремля ольга скабєєва опублікувала фото Міллера з підписом: «Американский журналист FT Кристофер Миллер опубликовал новые фотографии огромного кладбища ВСУшников в Харькове. Тем временем в Киеве по-прежнему отказываются от мирных переговоров». https://bit.ly/41BcCBo

Американський журналіст правда публікував фото з кладовища у Харкові, однак із іншим меседжем. Дослівно:  «Нещодавно я був у Харкові і побачив кладовище, заповнене синьо-жовтими українськими прапорами. Кожен з них позначає могилу солдата, який загинув, захищаючи свою країну від російської армії. Серед них було кілька свіжовикопаних могил. Україна платить величезну ціну за свою свободу». https://bit.ly/3NaBICF

Тож скабєєва у своєму дописі маніпулювала текстом допису журналіста та повторила старий наратив про те, що Україна начебто сама винна у тому, що її захисники помирають на війні. І лише «мирні» переговори з країною-агресором можуть допомогти припинити війну. Цей цинічний меседж спрямований на дискредитацію української влади, військових та перекидає відповідальність за війну в Україні «із хворої голови на здорову». Мовляв, заради чого ці всі втрати, якщо можна все «вирішити». Однак це – МАНІПУЛЯЦІЯ.

Поширювали телеграм-сміттярки і такий меседж: «В украинском сегменте сети поубавилось фото и видео с военных кладбищ: СБУ  старается контролировать распространение информации о реальных потерях ВСУ. Однако, модный «тренд» подхватили иностранцы: американский журналист Кристофер Миллер опубликовал новые фотографии огромного кладбища уничтоженных «укрогероев» в Харькове». https://bit.ly/3mSy7yA

Що з цим меседжем не так? По-перше, в Україні СБУ не намагається контролювати поширення інформації про кількість загиблих захисників, як і не забороняє фотографувати кладовища. Подібний фейк ми вже спростовували нещодавно: https://bit.ly/3oJ7OeM.

В Україні насправді діє заборона на фото- та відеозйомку з 24 березня 2022 року і вона стосується діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Однак про заборону на фотографування та зйомку цвинтарів ніде не йшлося. Тому повідомлення – ФЕЙК.

Крім того, у вкиді в скабєєвої приховано і інший брехливий, маніпулятивний зміст. Як зрозуміло з фото, журналіст показав Алею Слави на міському кладовищі №18 у Харкові, де ховають загиблих у російсько-українській війні військових. І як повідомлялося у ЗМІ, перші могили загиблих під час АТО з’явились там ще у 2016 році. https://bit.ly/40FsGka.

У 2017 році там було 34 могили, а нині їх кількість збільшилася до понад 500: https://bit.ly/3N9LVza. Однак і роспропагандисти, і телеграм-сміттярки акцентують увагу на тому, що така кількість загиблих з’явилася саме за час повномасштабного вторгнення. На жаль на війні без буває. Проте, натяк пропаганди на те, що Алея Слави – це загиблі герої після 24 лютого 2022 року – це брехня!

 

Матеріал підготовлено ресурсом «Брезунець» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja