Фейк і «хайпожерство» у соцмережах на сфальсивікованих повідомленнях про смерті відомих акторів – Без Брехні
ВолиньФактчек

Фейк і «хайпожерство» у соцмережах на сфальсивікованих повідомленнях про смерті відомих акторів

У волинському сегменті Facebook розганяють фейк про те, що в ДТП трагічно загинув відомий телеведучий Юрій Горбунов. Однак у цей час шоумен – живий-живісінький. Про це свідчать дописи і активні сторіс на його офіційній сторінці в Instagram. Як і з якою метою поширюються фейкові повідомлення про смерть відомих акторів – далі у матеріалі.

 

У Facebook поширили посилання на «сенсаційну» новину 24 березня. Цікаво, що допис опублікували на сторінці користувача «Борис Черняков», яка створена 23 березня, тобто акаунт ще свіжий. А якщо переглянути історію змін поста, можна побачити, що дещо раніше власник Facebook-профілю тут же просив привітати його з днем народження. Про це свідчать і відповідні коментарі від інших користувачів.

Коли допис змінили, то додали лінк на новину про «смерть» телеведучого Юрія Горбунова. Посилання веде на підозрілий сайт з російськомовною назвою домену. І якщо не вмикати блокувальник реклами, на читача, крім того, за чим він прийшов, сиплеться купа рекламних повідомлень з клікбейтними заголовками.

Сама ж «сенсація» написана також російською. А в кінці автори новини повідомляють, що «ГИБДД просит откликнуться очевидцев и лиц, что-либо знающих о данном происшествии». Цікаво, що фейкороби, очевидно, не в курсі, що ніякого «ГИБДД» (розшифровується як «Государственная инспекция безопасности дорожного движения», – ред.) в Україні не існує. У нас була ДАІ (Державна автомобільна інспекція), яку ліквідували у 2015 році. Тепер в Україні працюють дорожні станції патрульної поліції. Згадка «ГИБДД» свідчить про те, що новину скопіпастили з російського новинного сайту і підставили туди особу Юрія Горбунова. Або ж просто вигадали фейк заради клікбейту.

До того ж, аналогічний фейк вже «випливав» на інших сайтах-сміттярках у лютому. Таку ж новину ми знайшли ще на одному сайті, але вже за згадки іншої відомої особи – українського актора Володимира Горянського. Неозброєним оком видно, що існує ціла сітка таких сайтів-сміттярок, які не соромляться публікувати фейкову інформацію, зокрема й про смерті відомих людей, аби отримати трафік. А поширюють «вкиди» через такі самі фейкові профілі у соцмережах.

ВИСНОВОК

Інформація про те, що телеведучий та шоумен Юрій Горбунов трагічно загинув у ДТП – ФЕЙК. Подібну новину вже публікувала раніше низка сайтів-сміттярок, підставляючи туди імена інших відомих осіб.

 

Матеріал підготовлено ресурсом “Брехунець” в рамках ініціативи Мережа з протидії дезінформації

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja