ФЕЙК І МАНІПУЛЯЦІЯ: росіяни збили вдвічі більше літаків і гелікоптерів, ніж було в України на початку війни – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙК І МАНІПУЛЯЦІЯ: росіяни збили вдвічі більше літаків і гелікоптерів, ніж було в України на початку війни

Росіяни за підсумками трьох місяців війни сіли складати свої зведення і нарахували, що збили українських літаків й гелікоптерів на ХХХ більше, ніж було в Україні на початку війни. Бріфінг офіційного спікера міноборони рф Конашенкова щодо втрат України на війні від другого червня: «…ВС россии уничтожили 186 самолетов и 129 вертолетов с начала СВО на Украине…», «…ВС рф с начала спецоперации уничтожили 1 084 БЛА и 3 373 единицы бронетехники ВСУ». http://surl.li/cdydd

 

Наприкінці 2021 року видання FlightGlobal випустило оновлений довідник  World Air Forces 2022, з переліком типів та моделей літаків й гелікоптерів, які стоять на озброєнні різних країн світу. Статистику по Україні оприлюднили й місцеві галузеві видання. http://surl.li/cdyde

Отже, за даними довідника, в Україні наприкінці 2021 року було 134 літаки – винищувачі, штурмовики, транспортні разом –  у підпорядкуванні Військово-повітряних сил. Ще чотири – у флоті. Сумарно – 138 одиниць.

Таким чином, росіяни, коли звітують про 186 «трофеїв», знищили на 30% більше військових літаків, ніж взагалі було в наявності в Україні до початку війни.

Також, згідно довідника, в Україні налічувалося на початку 2022 року 112 гелікоптерів. З них 15, 88 і 9 припадають на авіацію, армію й флот, відповідно.

Отже, росіяни знищили українських гелікоптерів на 25% відсотків більше, ніж було до 24 лютого в українських Збройних силах сумарно.

Кількість БПЛА зараз важко порахувати, якщо брати до уваги велику кількість невеличких дронів, які купують волонтери. А кількість саме важких ударних «байрактарів не перевищувала 50 одиниць від початку поставок в 2020 році. Крім того на озброєнні є більше 60 розвідувальних дронів, які офіційно приймали на озброєння ЗСУ. А далі починаються сотні невеличких коптерів, які з початком вторгнення купляють волонтери і які важко порахувати (дрони камікадзе, які постачаються союзниками України – це окрема історія).

Проте, навіть якщо враховувати, що волонтери проставили у війська 1000 дронів за час війни, то їх начебто всіх тоді знищили війська окупантів. Втім, ЗСУ продовжують активно використовувати БПЛА і досі, як для розвідки, так і для нанесення ударів з повітря. Тож, або поставки у війська безпілотників вираховуються тисячами (що мало ймовірно), або російська пропаганда бреше про свої перемоги. Друге – більш вірогідно.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja